Autor Zpráva
barns
Profil *
zdravím, právě jsem začal s Javou a mám problém naběhnout na GUI. mohli byste mi prosím popsat jako pro blbce, jak to funguje? s takovým něčím jsem se setkal 1. krát a jsem zvyklý tvořit grafiku programu ve zdrojovém kódu ... díky
Kacko
barns:
Co presne je problem - o co se snazite/co vam nejde?
Jake vyuzivate vyvojove prostredi?

jsem zvyklý tvořit grafiku programu ve zdrojovém kódu
Grafiku programu muzete tvorit take primo v kodu.
barns
Profil *
netbeans IDE ...
nevím, jak vytvořit grafiku, který postup je lepší, zda navrhování grafiky v NetBeans grafickém rozhraní s čím nemám absolutně skušenosti, nebo rovnou psát kód ... uvítal bych spíše psaní kódu ... neviem také jak vytvářet objekty, měnit jejich vlastnosti.... v JavaScriptu a HTML je to jednoduché, tam stačí přes document.write(); napsát tagy na stránku a určit id dokumentu a poté pomocí document.getElementById (id).vlastnost měnit vlastnosti, ale jak to funguje v javě? návody na Linuxsoft mi moc nepomohli, protože kód, který mi nabízejí, mi nefunguje:
... vypisuje mi při kompilaci chybové hlášky, jako:
public class nazov extends JDialog implements ActionListener
1 error
BUILD FAILED (total time: 1 second)

a nevím co s tím... (název souboru a třídy jsem dal stejnej a importoval potřebné balíky)
Kacko
barns:
zda navrhování grafiky v NetBeans grafickém rozhraní
Pomoci Netbeans je to o dost jednodussi.

neviem také jak vytvářet objekty, měnit jejich vlastnosti
Idealni bude precist si nejake tutorialy o jave - hlavne se ucit postupne. Vlastnosti se nastavuji podobne jako v JS.. napr.
objekt.setColor(objektColor)

Tezko odsud odhalim proc priklad to nefunguje, zkuste nejaky jiny priklad, nebo napiste neco sveho.
lucas
Profil *
Java je velmi siroky pojem. Najlepsie a najrychlejsie je nieco urobit cez nejaky java framework, napr. richfaces, icefaces ...

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: