Autor Zpráva
ChumLukas
Profil
Zdravím,
mám ve složce FTP už nahrané asi 3 stránky a oni se pořád nezobrazujou, zobrazuje se mi jen tam, která je pojmenovaná index.html, nevíte někdo jak na to?
Mám další dotaz jak tam hodit pozadí, mám ho tam taky, ale nezobrazuje se, myslím, že by to mohlo souviset s mým první dotazem, nevíte teda někdo?Díky...
Radek9
Profil
ChumLukas:
Pokud dáš odkaz na dané soubory, jistě ti rádi poradíme :)
ChumLukas
Profil
Odkaz na tu mou stránku je tu: lukas-chum.ic.cz je to jen doména testovací (nejsem blb abych si dal na své stránky jméno :-D). A odkaz na ty soubory je tu: ftp://ftp.ic.cz/pozadi_pozadi_index.html , ftp://ftp.ic.cz/index.html , ftp://ftp.ic.cz/text_2.html , toto co jsem napsal je asi blbost, ta moje hlavní stránka je index.html, proto se zobrazuje na lukas-chum.ic.cz, toto co jsem sem dal je podle mě tutová blbost, potřeboval bych právě poradit, jak to nějak dát z toho FTP na ty stránky, pokud i toto co jsem teď řekl je blbost, tak já už nevím :-D, jsem totální začátečník :-D, na toto mi ten návod na stránkách jakpsatweb.cz nepomohl :-(.
Radek9
Profil
ChumLukas:
FTP je protokol, přes který se dá pracovat se soubory na serveru.
Být vámi, přečetl bych si něco o odkazech...
Jinak:
http://lukas-chum.ic.cz/index.html = http://lukas-chum.ic.cz/
http://lukas-chum.ic.cz/text_2.html
http://lukas-chum.ic.cz/pozadi_pozadi_index.html
Davex
Profil
ChumLukas:
Odpověď na otázku, proč se nezobrazí obrázek na třetí stránce, se dozvíš v článku Soubory na webu - jména souborů (to co platí pro jména HTML souborů platí i pro obrázky a vše ostatní). Pozadí se nevkládá pomocí elementu <img>, ale používá se CSS vlastnost background.
ChumLukas
Profil
Tak, díky za pomoc, to pozadí jsem zatím zkoušel, už jsem to udělal, na místním disku už se mi po otevření zobrazí se v pohodě, jak má, ale problém je v tom, hodím ho přes tcm na FTP to dám otevřít v proůzkumníku windows a kliknu na něj tam a otevře se okno a je celé bílé, mé testovací stránky se také nezměnily a jsou bílé....už nevím, v čem by mohla být chyba.Po tomto dovedete z toho zas něco vypozorovat?
Adresa toho pozadí je: ftp://ftp.ic.cz/pozadi_pozadi.html
Jinak se nic nezměnil a adresy jsou stejné, tak co víte někdo?
EDIT: Už sem nic nenapíšete co? Protože jsem dement, ale podle návodů co napíšete vy mě sem to udělám v pohodě a podle návodů na jakpsatweb.cz mi to nějak nejde...
mafos
Profil
ChumLukas
Asi moc nechápu problém. Pozadí na stránce se mi normálně zobrazí www.lukas-chum.ic.cz/pozadi_pozadi.html . Jinak adresa jednotlivých stránek a souborů co tam přidaš není ftp://ftp.ic.cz/ ale adresa tvé stránky /nejakysoubor+přípona (tzn. www.lukas-chum.ic.cz/nejakysoubor )

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0