Autor Zpráva
teleclovek
Profil
Dobrej vecir, jsem zacatecnik a pri tvorbe stranky pouzivam hlavne div s pozicovanim (relativnim), mel jsem ale problem ze v expoloreru bylo neco posunuty trochu dolu tak jsem vygooglil ze by pouzim jakysi quirk mod a proto sem nasravil standartni (vyzkousel jsem jich vic) no a ted mi to pozicovani nefunguje nevite proc?.. ps: puzivam zaporne hodnoty - ale predtim to fungovalo

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Davex
Profil
A proč používáš pozicování, když ti nefunguje? Kde se učí, že se mají stránky vytvářet pomocí pozicování a že se nemají používat plovoucí bloky?

Pozicování funguje v obou módech prohlížečů, takže něco děláš špatně. Pokud je něco posunuté o něco dolů, tak by se měl raději ovlivnit nějaký horní margin.
teleclovek
Profil
Plovouci bloky jsou ty co maji relativni pozici? A jak to teda udelat, kdyz potrebuju aby byl obsah stranky v urcitym sloupu uprostred stranky? Kdybych pouzil absolutni pozici tak musim vse odvijito od horniho leviho rohu nebo ne? Mozna tomu spatne rozumim.
teleclovek
Profil
Uz vim ze je to zpusobeny tim ze explorer dela mezi jednotlivymi objekty vetsi mezery. Jak dousahnout toho aby byly v obou prohlizecich stejny?
Davex
Profil
Blok se může stát plovoucím při nastavení vlastnosti float a zároveň může mít i relativní pozici. Element pouze s relativní pozicí není plovoucí. Pokud je mezi některými elementy větší vertikální mezera, tak IE pravděpodobně neprovádí slučování okrajů.

Prostuduj si vertikální centrování obsahu divu.
Vyyt
Profil *
Nevím, jestli je to řešení zrovna tvého problému, ale IE verze 6 zdvojnásobuje hodnoty margin u plovoucích (= mají vlastnost float: neco) elementů. Problém se dá odtranit tím, že plovoucímu elementu přidáš vlastnost display: inline. Potom i IE6 správně spočte margin.
panther
Profil
Vyyt:
zdvojnásobuje hodnoty margin u plovoucích (= mají vlastnost float: neco) elementů
jen levou/pravou hodnotu marginu při float:left/right. Ostatní hodnoty marginu double-margin bug neohrožuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0