Autor Zpráva
Evuš
Profil *
Ahojky,
mám dotaz. Jak mám udělat v CSS, aby se mi při přejetí myši označil barevně celý řádek (lišta) textu? Jako toto: http://www.jakpsatweb.cz/priklady/lista.html , ale aby se při přejetí na ten modrý řádek celý barevně změnil např. na oranžový.
Za odpověď moc děkuji.
mckay
Profil
Evuš:
Řekl bych, že ten konec za odkazem je trochu chaotický, ale myslím, že máš na mysli něco podobného
<style type="text/css">
.radek{
background: blue;
}
.radek:hover{
background: orange;
}
</style>
<div class="radek">Nějaký text uvnitř divu.</div>
Evuš
Profil *
mckay: když jsem tvůj kod vložila na stránku, tak mám sice celý řádek obarvený modře, ale když na něj najedu kurzorem, tak nezmění barvu :(

myslela jsem to tak, že když najedu kurzorem na ten modrý řádek, tak při přejetí změní barvu na oranžovou. Chápeš? :-)
panther
Profil
Evuš:
ale když na něj najedu kurzorem, tak nezmění barvu
... a používáš IE, co?

Měň pomocí událostí onmouseover a onmouseout třídu, kterým pak nadefinuj odlišné barvy pozadí.
Evuš
Profil *
zkoušela jsem to v IE i v Mozille. V obouch se zobrazí modrý řádek, ale na oranžovou se to nepřebarví :( Kod jsem vložila správně. Style jsem dala nad </head> a do těla vložila <div class ....>
mckay
Profil
Evuš:
Je to nadmíru znepokojivé, že pseudotřídu :hover (jestli je to pseudotřída), podporuje jen Opera. Teď jsem to otestoval v obou prohlížečích. Vidím to tak, že to bude potřeba pošolichat pomocí js, v tom ti ale asi bohužel neporadím.
Evuš
Profil *
Tak jsem něco utvořila s tím onmouseover a out :D

<p onmouseover="this.style.backgroundColor = 'yellow'" onmouseout="this.style.backgroundColor = 'white'">
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="446">
<tr>
<td align="center" width="221"></td>
<td align="center" width="225"></td>
</tr> <tr>
<td align="center" width="221">
Text1</td>
<td align="center" width="225">
Text2</td>
</tr></p>

Ale vyskytl se mi tu ještě jeden problém.. Udělala jsem si tabulku v html a chci, aby když najedu na 1 řádek v tabulce, tak aby změnil barvu. Ale když najedu na řádek, změní mi barvu celá tabulka.. Co s tím?
Děkuji moc všem.
Bubák
Profil
Evuš:
když najedu na řádek, změní mi barvu celá tabulka..
Máš tam několik chyb:
- strkáš tabulku do odstavce, což se nemá
- obarvuješ odstavec
- nevidím konec tabulky </table>, jenom konec odstavce </p>

Nevím, ale snad jsi to chtěla takto:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="446" style="text-align: center"> 
<tr  onmouseover="this.style.background = 'yellow'" onmouseout="this.style.background = 'none'"> 
<td width="221"> 
Text1</td> 
<td width="225"> 
Text2</td> 
</tr>
</table>

Jestli budeš dávat při onmouseout pozadí tabulky bílé, nebo, žádné, nebo průhledné, nechám na tobě.
Evuš
Profil *
Bubák:
děkuji, nakonec jsem si s tím poradila sama :-)) Ale díky moc za odpověď!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0