Autor Zpráva
Zdenda
Profil
Chci se začít učit PHP. Poradil by mi někdo, jak správně začít? Díky moc předem.
Dero
Profil
Kup si knihu a vytrvej.

Nebo si najdi pár seriálů na internetu a vytrvej dvojnásob.
habendorf
Profil
Nejlepší je začít od začátku. Dost dobrý se mi zdá seriál na linuxsoftu.
1.díl - http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=171
Zdenda
Profil
Dík Dero. Vím, že to není žádná sranda, jsem připravenej vytrvat. Ten web je opravdu dost dobrý. Díkes habendorf
Elis6
Profil
Já bych taky docela ráda začala s php, ale potřebuji vědět, jestli se musím naučit něco před tím...
Anonymní
Profil *
Elis6:
Zaklady (x)html :)
Venca51
Profil *
čau! Když už se tady bavíte o tom jak začít s PHP, tak já vám řeknu jak sem začal já. Nebo spíš kde. Základy jsem se naučil na http://www.tvorba-webu.cz. Graficky se jim to nedávno ,,podělalo´´, nicméně text tam je a dá se z toho něco naučit. Základy jsem se naučil a často tam brouzdám, abych na něco našel. Přece ještě nejsem na úrovni profesionála, takže si ty všechny definice nepamatuju. Ale na úrovni začátečníka taky nejsem. Už toho umím docela dost.
peta
Profil *
Zdenda Pozor draha knizka, na nic knizka. Nekupuj nic drazsiho nez 100 korun.
Jinak nejlepsi zacatek je pouzit google a hledat prirucku k PHP.
Pak je dobre zkusit si pozmenit nejaky jednoduchy funkcni script, jak sem si hral v 2 programky z interval.cz
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm (asi 30 radku zhora)
ronnie
Profil
Pokud umíš alespoň trošku anglicky, tak se podívej na oficiální manuál, nic lepšího stejně nenajdeš...
Hanz
Profil
peta
Nekupuj nic drazsiho nez 100 korun.

Cože? Knížka o PHP pod 100Kč ??? Kde, jak?
A pokuď ano, tak co se z ní naučíš?
Já myslím, že ideální knížka pro začátečníky je Velká kniha PHP 5 a MySQL
blast3r
Profil
Hanz:
jj, moja rec.
Timy
Profil
Nekupuj nic drazsiho nez 100 korun. - pod sto korun stojí tak maximálně nějaké PHP leporelo

já mám doma knížku od Koska a ještě od Brázy a stejně to nejsem schopný pochopit, ale já jsem zase lama:-) Ta od Koska se mi ale zdála lepší, přehlednější. To málo co umím jsem se naučil spíš z téhle knížky.
Yuhů
Profil
www.jakpsatweb.cz/php/jak-zacit.html

tady popisuju úplné začátky
Zdenda
Profil
Díky Yuhů. Začnu přesně odtuď.
radimh
Profil
Vřele doporučuji Jiří Kosek, PHP - Tvorba interaktivních internetových aplikací, Grada. Trochu mi pomohla i knížka Programujeme PHP profesionálně, ale zkušený programátor a můj brácha Pavel Ptáček (v patnácti letech naprogramoval engine pro český blogovací systém a teď ve svých šestnácti má neuvěřitelné znalosti, odkaz je v mém profilu :o).

Jinak já osobně jsem s PHP začátečník. Mám spousty knížek, ale stejně se asi nejvíce naučíš klasickou metodou pokus-omyl. Já se takto naučil HTML, CSS a stále se učím.
Berzeger
Profil
Vřele doporučuji Jiří Kosek, PHP
přesně tuhle knihu mam:)
já vám řeknu jak jsem začal já. sehnal jsem si učitele za dvě stovky na hodinu, od rodičů jsem dostal knihy a už jedu MySQL, PHP, spolupráce se servery...:D
japlavaren
Profil
No, ja som sa učil zo seriálu na: http://www.zive.cz/autori/Default.asp?AUI=597&PG=3 je super. Každopádne to skús. Autor, narozdiel od niektorých magorov ktorý píšu 5000 stranové knižky vie o čom hovorý. Je tam zdarma INTRANETOVÍ SERVER S PHP MY ADMIN download (vytvoril autor) a som s ním spokijný. Skús to. A čo by si mal veďieť. HTML hrubý základ trocha javascript a to je asi všetko. Skús

Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0