Autor Zpráva
David.H
Profil *
Ahoj všem, na vysoké škole máme semestrální práci z předmětu tvoření www. Jelikož mě tvoření webu fakt chytlo, tak jsem si vymyslel takovej větší projekt a při prezentaci bych ho chtěl mít již online (je možné prezentovat i offline)
Jelikož jsem si ale vytvořil projekt, který mě fakt chytnul a dle návštěvnosti by mě i bavil aktualizovat atd. tak se chci zeptat.
Potřeboval bych jednu doménu, ale s nejčastějšími koncovkami je samozřejmě již obsazená. Jediná volná je .org. Má to nějaký důvod? Když celkem zajímavá url není registrována právě na této koncovce? Má nějakou nižší hodnotu pro vyhledávače? Pro lidi? Je lepší zvolit jinou?

A druhý dotaz. Platit za webhosting? Koukal jsem po netu a našel jsem pár zajímavých a nepochybně kvalitních webhostingových firem. Například www.cesky-hosting.cz kde je cena 1400,- za rok za všechny sliužby (včetně domény). Jelikož ale budu mít nenáročnou stránku, obsahující jen pár php scriptů, zda se mě toto řešení drahé a zbytečné. Druhá firma je www.onebit.cz kde mají na výběr z více možností. Když bych vzal tu nejlevnější vyjde asi na 700,- ročně (včetně domény) což by mě naprosto vyhovovalo.
A poslední co jsem našel je webhosting www.tele3.cz kde mají dokonce pár mega zdarma (20 MB) což bych se teoreticky vešel s trouchou optimalizace grafiky. Je nějaká nevýhoda takového webhostingu zdarma? Nebo je lepší jít do placeného. Jde o to, že nemám absolutně představu, jak dlouho mě ta stránka bude bavit, jak bude "populární" zda si najde nějaké návštěvníky, tak abych pak nenadával na vyhozené peníze. U toho tele3.cz prostě nemůžu pochopit, že dají hosting jen tak zadarmo.

Děkuji za rady do začátku.
Taurus
Profil
Já třeba platím u forpsi 180 za doménu a u profituxu 300 za čtvrt roku. Spokojenost nejvyšší. Pokud je dobrý název domény, neviděl bych problém v registraci .org. Jediné co, tak to tíhne k organizaci - org.
Trejpa
Profil
David.H:
Jediná volná je .org. Má to nějaký důvod? [...] Má nějakou nižší hodnotu pro vyhledávače? Pro lidi? Je lepší zvolit jinou?
Mimo jiných provozuji weby i na doméně ORG. Pokud jde o lidi, tak je to pro ně trochu nezvyk. Dost jich očekává CZ nebo COM. Když budou psát adresu zpaměti, budou dělat chyby (Češi obvykle ve prospěch CZ). Většina vyhledávačů (ty důležité) s tím problém nemá. Možná narazíš u Jyxa.

Platit za webhosting?
Podle toho, zda ti ten bezplatný stačí.
Podle toho, co píšeš, bych stačit měl a asi bych šel do toho Tele3. Víc místa za dvojnásobnou cenu domény nabízí freehosting od Xnetu.

U toho tele3.cz prostě nemůžu pochopit, že dají hosting jen tak zadarmo.
Myslím, že to bude vázáno na objednání jejich domény. Ono 20 MB není zas tak moc, aby byl za to někdo ochotný platit.
Joker
Profil
David.H:
Jak už psal Taurus, jediný "problém" s .org je, že evokuje organizaci.

Je nějaká nevýhoda takového webhostingu zdarma?
Dost omezená nabídka vlastností (viz popis toho hostingu) a doménu si musíte koupit od nich. Pokud tohle nevadí, další háčky v tom snad nebudou.

U toho tele3.cz prostě nemůžu pochopit, že dají hosting jen tak zadarmo.
Ono proč ne. Jednak je to podmíněné vedením domény u nich, takže oni z toho taky něco mají, jednak 20MB prostoru, žádná databáze a 1GB měsíčně datových přenosů je moc nezatíží, jednak hodně lidem to asi časem přestane stačit a třeba si u stejné firmy koupí placený hosting.

Pak jsou ještě firmy jako hosting-zdarma.cz, kde to je vpodstatě tak, že se prodává jen hosting s doménou dohromady, přičemž celá cena hostingu s doménou se převede do ceny domény a hosting je "zdarma".
Martin M.
Profil *
jen bych poznamenal, ze u TELE3 vedeni domeny neznamena, ze musi byt u nich, staci kdyz si nastavite jejich nameservery nebo NSSETy ktere obdrzite pri aktivaci webhostingu

pravda, je to sice bez MySQL databaze, ale nabizi k tomu vsechny ostatni funkce vc. statistik, hostuji u nich svych 7 domen dele nez rok a jsem spokojen

a jeste s tim vedenim domeny je to tak, ze puvodne jsem mel vse u Forspi, ale kdyz se podivate na cenik domen T3 tak stejne postupne prevedete k nim, na muj dotaz proc je to tak levne jsem dostal odpoved, ze spokojeny zakaznik = kladne reference a jak poznamenal Joker drive ci pozdeji bude on nebo jeho znamy chtit placenou sluzbu, tak se obrati opet na firmu kde je spokojen

myslim, ze pomerne dobra strategie

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0