Autor Zpráva
zuzajda
Profil *
ahoj, doteď jsem si tvořila web pomocí FP, ale chtěla bych postoupit o krok dál,

chtěla bych web, který by nebyl veřejný, ideálně by se (jako třeba v bb diskuzi) čtenář přihlašoval, aby k "článkům" mohl psát komentáře, aby tam byla fotogalerie, také s možností komentářů
máme vlastní doménu, takže bych chtěla raději něco "svého" než využívat estranky, facebook atd.

co vlastně hledám? redakční systém? co si mám nastudovat, jak začít?
za každou radu budu ráda, díky
Zechy
Profil
Bud Redakční systém nebo se naučit PHP.
Radek9
Profil
Máte několik možností
1) Udělat si to sama:
  a) Naučit se HTML, CSS, PHP (popřípadě JS) - K tomu Vám pomůže jakpsatweb.
  b) Naprogramovat to.
2) Využít redakční systém
  PHP-Fusion, Drupal, Joomla!, Inclusion,...

Pro začátek bych doporučil spíše druhou možnost a k tomu se postupně učit jazyky.
Railbot
Profil
Pokud hotový redakční systém, tak já bych doporučil raději nejjednodušší a nejrozšířenější Wordpress.
mckay
Profil
zuzajda:
Dnes je poměrně dost redakčních systému (nebo CMS se tomu také říká), takže můžete použít jeden z nich, jmenoval bych třeba Wordpress, Jomla, Drupal, Sunlight CMS.

Ale určitě by nebylo špatné naučit se nějaké kódovací jazyky (začít (x)html, css, možná javascript, ale dá se bez něho obejít, a nakonec php + jeho propojení s databází (to obnáší další jazyk SQL). Při dostatku času (cca rok, podle toho jak vám to myslí a jak jste kreativní ), se dokážete vypracovat na celkem slušnou úroveň kdy budete schopná si to sama napsat.
zuzajda
Profil *
díky, tak už se prokousávám wordpressem ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0