Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jak zařídit, aby se ve formuláři mohl uživatel pohybovat po jednotlivých prvcích, dopředu i dozadu, pomocí klávesy TAB / SHIFT+TAB ?
...myslím pohybovat tak, aby po stisku TAB skočil na logicky další položku ve formuláři a při stisku SHIFT+TAB naopak?
Vkládal jsem do hotového formuláře nějaké prvky a teď to zlobí a skáče to napříč formulářem.

Díky za radu!
Victorius
Profil
Ke všem inputům dej atribut tabindex="" a mezi uvozovky číslo, které označuje pořadí, ve kterém má kurzor skákat. Takže např. když bude políčko jméno mít tabindex="1" políčko příjmení adresa="3" a číslo tabindex="2" tak pojde kurzor v pořadí jméno->číslo->adresa, i když jsou na stránce naopak. Myslím, že je to tvůj problém.
Anonymní
Profil *
Moc díky!
Victorius
Profil
Není zač
Milda
Profil *
Ono už to tu proběhlo, ale přece, co mi poradíte, abych moh mezi poli formuláře přecházet Enterem, aniž bych musel každý pole obalit událostí onkeypress s testem na klávesu enter a instrukcí na přechod na další pole...
Já vim, jinak to asi nejde.
Victorius
Profil
Pomocí HTML asi fakt ne. A na co potřebuješ takovou specialitku?
Plaváček
Profil
Taková specialita by se asi hodila každému. Mám zkušenost s uživateli, kteří často omylem odešlou formulář, aniž by to měli v úmyslu. Ve všech svých aplikacích (třeba Excel, nebo firemní software) jsou totiž zvyklí pro přechod mezi položkami používat Enter. Je to logické a zaběhnuté a na webu jim to často přináší problémy. Ale v HTML to nejde a pokud se týká tabindexu, tam je situace o dost složitější v tom, že každý prohlížeč si jeho funkci vysvětluje tal trochu po svém.
Victorius
Profil
No já jsem předchozí příspěvek taky odeslal omylem, když jsem zkoušel co dělá ten enter :) Až potom jsem tam doeditoval ten text. Máte úplnou pravdu, s tímhle měla problémy i moje mamka, když jsem ji podstrčil internet. Všechny položky formulářů enterovala podle návyků z práce. Neuvědomil jsem si teď souvislosti.
Milda
Profil *
Plaváček
Tos vysvětlil naprosto přesně. Škoda že se na to nebral zřetel při vývoji prohlížečů...
Souběžně se to teď řeší v threadu v kategorii javascript.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0