Autor Zpráva
Janicka
Profil *
Ahoj!
Omlouvám se předem za totálně hloupý dotaz, nicméně jsem to nikde v hledání nenašla... Podle jakpsatweb.cz jsem začala od úplných začátků s tím, že se vše hezky pomalu naučim. Bohužel ale mě zastavil jeden z prvních bodů: Vytvořím si textový dokument, změním koncovku z .txt na .html a nic se nestane. Hledala jsem možnosti složky - skrýt přípony souborů známých typů, ale bez úspěchu. Není to ve vistách někde jinde? Ještě jednou omluva za neodbornost dotazu, ale žádný učený z nebe nespadl... ; )
Předem moc děkuju za ohlasy!

Moderátor Chamurappi: Titulek „Dotaz na úplný začátek“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
ilooli
Profil *
Janicka:
Ahoj,
neviem či som správne pochopil otázku, ale asi nedokážeš vytvoriť súbor s príponou .html... Je viac spôsobov, napr. vytvor si textový súbor. Otvor ho potom v notepad a nechaj ho Uložit ako... a napíš názov trebárs subor.html. Iným a pravdaže lepším riešenim bez ktorého to asi nepôjde, je použiť nejaký html editor.
pavuk
Profil
Podstatný bude v tvým dotazu jak vytvoříš textový dokument a co myslíš tím změním koncovku. Otázka další je co myslíš tím nic se nestane. Se samotným dokumentem se skutečně vyjma změny koncovky nestane nic, je potřeba ho ještě následně otevřít v internetovým prohlížeči
Janicka
Profil *
Děkuju. Už jsem si stáhla html editor a snad to pofrčí. Zmátl mě ten návod, asi jsem nepochopila co tím autor myslel. Nicméně tím editorem se to snad vše vyřešilo! Díky moc :-)
Bubák
Profil
ilooli:
Otvor ho potom v notepad a nechaj ho Uložit ako... a napíš názov trebárs subor.html.
Pokud je ve Windowsech výchozí nastavení "Skrýt příponu souborů známých typů", tak pokud zadáš Uložit jako... soubor.html, pak soubor se bude jmenovat soubor.html.txt

Jsou dvě možnosti, jak z toho ven:
Soubor > Uložit jako... > Uložit jako typ > Všechny soubory > soubor.html
Soubor > Uložit jako... > "soubor.html"

Janicka:
Hledala jsem možnosti složky - skrýt přípony souborů známých typů, ale bez úspěchu.
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/Show-or-hide-file-name-extensions
mckay
Profil
Janicka:
Ve Vistách je to na stejném místě jako všude jinde. Tedy Ovládací panely->Možnosti složky->Karta zobrazení a tam už to máš ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0