Autor Zpráva
ciso7636
Profil
Prosim o radu.Som v tomto smere novacik a chcel by som sa spytat na akom princípe vlastne funguje webová stránka a ake sa používaju programi na jej vytvorenie(napr. pre vytvorenie nejakeho shopu).Po pripade mi mozte dat aj nejake odkazi na stranky kde je to vysvetlene.
Vopred Vám ďakujem
Jan Tvrdík
Profil
Jak psát web
Joker
Profil
ciso7636:
Zkuste trochu rozvést to „na akom princípe vlastne funguje webová stránka“.
panther
Profil
ciso7636:
ake sa používaju programi na jej vytvorenie
třeba Poznámkový blok.

napr. pre vytvorenie nejakeho shopu
na to spíš než program, potřebuješ notnou dávku znalostí. Ve spojení s „Som v tomto smere novacik“ bych zatím různé aplikace pustil na pár let z hlavy a začal u HTML a CSS (nějaký ten pátek ti to zabere).
ciso7636
Profil
A jakeho typu stranky by sa dalo vytvoriť pomocou programov napr. Joomla alebo Dreamweaver?
Railbot
Profil
ciso7636:
Joomla není program jako spíš webová aplikace, zkráceně CMS, Dreamweaver je klasický software, dá se v něm vytvořit to samé jako v Poznámkovém bloku nebo Frontpage. Můžeš tam psát HTML, CSS, PHP, Javascript a tak dále.
panther
Profil
ciso7636:
máš v tom trochu guláš, nemyslíš?

Zatímco Dreamweaver je program pro tvorbu webu (stejně jako freewareové varianty v podobě poznámkového bloku či PSPadu) (nepoužíval jsem, tuším, že obsahuje i WYSIWYG editor), Joomla je redakční systém - web v něm nenapíšeš, ale můžeš spravovat jeho obsah (bez znalostí HTML či čehokoliv jiného).
Petr ZZZ
Profil
panther:
máš v tom trochu guláš, nemyslíš?

Myslím to ví a právě proto se ptá. Cituji:

ciso7636:
Prosím o radu. Som v tomto smere nováčik...
(Doplnil jsem diakritiku.)

;-)
ciso7636
Profil
takže na vytvorenie napr. nejakého webshopu by mi stacil aj tento program?(Dreamweaver)
panther
Profil
ciso7636:
takze na vytvorenie napr. nejakecho webshopu by mi stacil aj tento program?(Dreamweaver)
ano, jako program by ti stačil.

Ale na tvorbu eshopu není třeba jen programu, ale hlavně znalostí. Takže bys měl tuto myšlenku opustit a začít od základů - byť eshop bude PHP, alespoň základy HTML a CSS mít musíš i tak. Tím bych, být tebou, začal. Jinak se nikam nedostaneš a bude to jen ztracený čas pro tebe.
ciso7636
Profil
Tak diky aspon za to,skusim to od základov a začnem týmto webom snáď sa tu niečomu naučím.
Joker
Profil
ciso7636:
takže na vytvorenie napr. nejakého webshopu by mi stacil aj tento program?(Dreamweaver)
Na tu nejzásadnější část tvorby e-shopu (analýza, návrh datového modelu, návrh uživatelského rozhraní) stačí i papír a tužka.
Zbytek lze udělat s pomocí webového prohlížeče a třeba Poznámkového bloku ve Windows- jen s tímhle je to sice docela vopruz, ale jde to.

To je asi jako vrtání se v počítači. Většinu zásahů do počítače lze udělat s pomocí třeba kapesního nožíku. Mít ultimátní multifunkční akumulátorový šroubovák, vyndavátko na jumpery a takový ten šikovný chyták na špatně dostupné šroubky je sice lepší, ale není to to podstatné.
ciso7636
Profil
Joker:
ano ano...chápem kam tým mierite

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0