Autor Zpráva
jancikfilip
Profil *
som zaciatocnik, a jeden ´´ujo videl moj web a povedal ze by odomna chcel web aj on... ale ten moj web bol zakladny a potom upraveny template.... a teraz odomna chce web podla jeho predstáv.... a neviem ci to zvládnem.. a tak Vas chcem poprosit :D ci by ste mi to niekto nespravili alebo nepomohli za peniaze (predsa kto mi bude robit pol webu zadarmo).... .. presne co by to malo byt doplním niekedy zajtra alebo pozajtra.
Dakujem za ochotu, (a keby ste to chceli presunud do inej kategorie :D tak toto je problem v z aciatku v podstate ::D)))

Moderátor nightfish: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor nightfish: Titulek „Je to problem v zaciatku... tworba celeho webu“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Taurus
Profil
Patří do kategorie "Práce a zakázky". Proč to nepíšeš až tehdy, kdy víš co chceš?
Petr ZZZ
Profil
Zeptej se ho, zda je ochoten čekat 4 měsíce na výsledek případně nejistý. Pokud ano, začni studovat JPW a tak jeden nebo dva týdny potom (nebo třeba i hned) začni dělat web pro uja. Podaří-li se, naučil ses a ještě sis vydělal. Nepodaří-li se, naučil ses a podaří se příště. Nezačínáš od nuly, něco už víš. Neboj se a zkus to. Zeptej se ho ale, co všechno chce, např. zda chce jen statický web, nebo i náročnější věci jako kontaktní formulář, e-shop, databázi atd. U těch náročnějších věcí bych mu radši asi doporučil obrátit se na zavedené studio nebo bych ho alespoň upozornil, že to může trvat a výsledek je opravdu nejistý.
Railbot
Profil
jancikfilip:
Nebylo by jednodušší přiznat barvu?
Bubák
Profil
jancikfilip:
teraz odomna chce web podla jeho predstáv.... a neviem ci to zvládnem..
Některé představy (grafické návrhy) jsou rozumným způsobem nerealizovatelné a je nutné je předělat. Jde hlavně o to, aby se stránka nerozpadla, pokud na ní bude různé množství textu, nebo když si někdo zvětší písmo.

Pokus se na tvorbě webu domluvíš, tak se domluv dopředu i na tom zda a za kolik budeš dělat případné aktualizace (textu, fotek).
jancikfilip
Profil *
Bubák:
no kazdopadne pockam do zajtra co to odomna chce. a potom sa uvidi...a inac kolko s za take aktializacie berie:D 1€ za A4 textu alebo co ??
panther
Profil
jancikfilip:
a inac kolko s za take aktializacie berie:D 1€ za A4 textu alebo co ??
někdo je dělá zdarma (nadšenec, který nic pořádně neumí), někdo si účtuje různě vysoké částky za hodinu práce. Přesné číslo proto nečekej, je to individuální.

To musíš vědět ty sám, na kolik si hodiny své práce ceníš a podle toho pak dopočítat cenu za aktualizaci. Případně můžeš mít fixní cenu za aktualizaci a buď na ní vyděláš (nějaká drobnost) nebo proděláš (aktualizace tun textů).

Záleží taky, jak budeš aktualizovat - zda máš nějaký redakční systém (svůj nebo cizí), kam jen nakopíruješ naformátovaný text z Wordu, případně ručně, kde budeš obsah aktualizace překódovávat (odstavec, odkazy, kurzívy, tučné texty, ...)
jancikfilip
Profil *
tak tu mam stranku ktoru by chcel ten pan... je to drupal... super-living.info vraj by chcel nieco presne take iste.. v dvoch jazykoch.. este som v drupale nerobil, ale ak to je ako v Zen-cart (s tym som sa hral asi 2 mesiace) tak by som nieco z toho vypotiť mohol nie ???

Moderátor nightfish: Opravil jsem odkaz na variantu bez "www". Už funguje.
jancikfilip
Profil *
este sa ho spytam ci by to chcel ako drupal alebo by mu nestacil obycajny staticky web... lebo ked sa pozriete na tu jeho stranku, super-living.info tak moc na upravu v CMS tam nieje.. myslim ze by to mohol byt aj staticky web nie?
jancikfilip
Profil *
A ešte sa ospravedlňujem nightfish za nesprávne pomenovanie témy a za písanie bez diakritiky.
pavuk
Profil
odkaz kterej jsi umístil v [#8] je nefunkční
Moderátor nightfish: Tento příspěvek pozbyl provedenou úpravou příspěvku #8 smysl, proto bude časem odstraněn.
jancikfilip
Profil *
pavuk:
http://super-living.info/ mne to funguje...
Martin Maňaska
Profil
Myslím že jednodušší to ve finále budeš mít v nějakém hotovém CMS. Nemusí to být drupal, stejného efektu dosáhneš i s jinými systémy. Ušetříš si tím spoustu práce a především budeš moci využívat práci jiných na složitější věci, když je zatím sám nezvládneš. Existují pluginy prakticky na cokoliv a jestli trochu rozumíš kódu, můžeš si vše doladit podle svých představ. Stejně tak jsem k tomu přistupoval já a jsem maximálně spokojen, využívám Joomlu.

Především pak výsledek může vypadat profesionálně i s minimálními znalostmi, stačí jen trocha grafického cítění a výběr či tvorba správného template.
Petr ZZZ
Profil
jancikfilip:
alebo by mu nestacil obycajny staticky web

Co jsem se tak koukal, tak to je statický web. Nemyslím si, že je na to potřeba víc než HTML a CSS.
jancikfilip
Profil
Tak teda dnes som bol s tym panom, a chcel by preste taku ustu stranku ale aby ebila v drupale.. ale aby bola staticka, lebo vraj s drupalom nemá dobé skúsenosti.
Da sa to nejak jednoducho ten design expotrovat do html ?? pochybujem :D tak skusil by som stiahnut nejaku free template a nejak prerobit... no zatial nviem ako na to .
Petr ZZZ
Profil
jancikfilip:
nviem ako na to

Chybí ti tam e (podobně jako něco chybí v každém 5. až 10. slově).



Ten web, který jsi dělal pro tu pianistku, se mi líbí. Zkus si číst JPW a třeba při tom koukat do kódu toho webu, který jsi už udělal. Jinak tři sloupce, po stranách s obrázky a uprostřed text, to není zas takové čarování. Přečti si základy HTML a CSS na JPW a o třísloupcovém layoutu obtékáním třeba ještě u Pixyho. Chvíli bude trvat, než do toho začneš vidět, ale myslím si, že to zvládneš. Narazíš-li na problém, zkus hledat zde v diskusi. Buď najdeš odpověď hned, nebo se zeptáš, a kromě toho zde najdeš odpovědi na otázky, které tě dosud nenapadly. Dočteš se zde mnoho zajímavého.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0