Autor Zpráva
Pet
Profil *
Chci se zeptat podle čeho se řídí výška odstavce, na jedné stránce je mezera mezi řádky menší a na druhé mi to najednou dělá mezery větší
regy
Profil
Je to dost neurčité. Pošli příklad.
Pet
Profil *
Dělám návrh na nové stránky na jednom http://www.papirakpisek.cz/test/ mám mezery menší a na druhém http://www.papirakpisek.cz/final/ to dělá najednou mezery větší,podle čeho se ta výška řídí?
Railbot
Profil
Pet:
V tom druhém příkladu nejsou vynulované paddingy a marginy, takže ty odstavce mají nějaký defaultní margin.
Pet
Profil *
Tím to není, když to změním, je to pořád stejné.
Bubák
Profil
Pet:
Tím to není, když to změním, je to pořád stejné.
Nepíšeš, co jsi změnil, ale udělal jsi to špatně, proto ti to nefungovalo.

Takže znova a "pomalu":
www.papirakpisek.cz/test/ používá CSS soubor www.papirakpisek.cz/test/css/thickbox.css, všechny marginy a paddingy se nulují touto prasáckou deklarací:
*{padding: 0; margin: 0;}

www.papirakpisek.cz/final/ používá CSS soubor www.papirakpisek.cz/final/style.css, když do něj přidáš níže uvedený kód, tak se mezera mezi odsravci sníží na nulu:
.aktuality p {margin: 0;}


Můj názor je, že seznam akcí je seznam akcí, nikoliv odstavce, a otevírací doba jsou tabulková data, možná i definiční seznam, ale určitě to nejsou odstavce.
http://www.semantika.name/navody.html
Pet
Profil *
Díky, jde to, myslel jsem, že se to nuluje v "body". Jinak "thickbox" není můj výtvor, ve final by měl být připojen pouze k fotogalerii, "*" je prasácká deklarace? Jinak děkuji za kritiku, rád se přiučím, jaké chyby by jsi mi ještě vytknul, myslíš, že bude lepší udělat tabulku, nedělat odstavce?
Railbot
Profil
Pet:
"*" je prasácká deklarace?
Prasácká je příliš silné slovo. Řekl bych, že je to méně vhodná deklarace, protože zbytečně komplikuje práci s formulářovými prvky. Vhodnější je vynulování s hromadnou deklarací konkrétních prvků, ne obecně pro všechny - *.

Jak už bylo řečeno - otevírací doba jsou tabulková data a ty patří do tabulky. Seznam je zase seznam <ul>.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0