Autor Zpráva
trneny2
Profil
Ahoj,
webem bloudím teprve chvilku a už tu mám pro mne nerozluštitelný problém.
mám div s position:fixed a div s výškou a šířkou dle velikosti okna. Naprogramovat to (téměř) není problém, ovšem s módy už je to horší. Ať použiji který chci, prostě se to vždy někde podělá. Potřebuju aby to vypadalo takto (otevírat v IE - u mne verze 8), ale v ostatních prohl. (Chrome, MOZ, Arora, NN, Sea, Safari aj.) to nepřizpůsobí velikost toho druhýho divu. doctype je
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01"> 
, rozměry sou počítány přes
document.documentElement.clientWidth
document.documentElement.clientHeight
Když dám ale
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> 
a počítám přes
document.body.clientHeight
document.body.clientWidth
nejede zase v IE ten position:fixed....... tak mi pls poraďte bo se z toho..... ;) hledal sem snad všude a nic kloudnýho jsem nenašel

kód z příkladu na webu:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <title>pokus</title>
  </head>
  <body>
    <div id="white" style="visibility:visible;position:fixed;z-index:31;background-color:green;width:100px;height:50;left:50%;top:50%;">
    asd
    </div>
    <div id="black" style="visibility:visible;z-index:30;background-image: url('http://nejvtipici.xf.cz/radek/cerna.png');width:300px;height:100px;position:fixed;left:0;top:0;">
    </div>
    <script type="text/javascript">
      document.getElementById('black').style.width=document.documentElement.clientWidth;
      document.getElementById('black').style.height=document.documentElement.clientHeight;
      document.write(document.body.clientHeight,"<br>",window.innerHeight,"<br>",document.documentElement.clientHeight,"<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>ahoj");
    </script>
  </body>
</html>
Chamurappi
Profil
Reaguji na trnenyho2:
Ve standardním režimu jsou v CSS povinné jednotky, takže pokud přiřadíš číslo z document.documentElement.clientWidth do CSS vlastnosti ukrývající se v cokoliv.style.width, neudělá to nic.

Ke quirku: „nejede zase v IE ten position:fixed
Stejného efektu můžeš dosáhnout, pokud celý obsah strčíš do <div>u se stoprocentními rozměry a overflow: auto a to, co se rolovat nemá, umístíš mimo tento <div> a napozicuješ před něj.
trneny2
Profil
super!! tak toto by mě nikdy nenapadlo.. už jsem si i udělal tabulku chování prohlížečů v různých módech, ale pořád mi nešlo do hlavy jak to zkombinovat.. ;) DÍKY !!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0