Autor Zpráva
Martin Janeček
Profil *
Dobrý den.
Vím že na Jak Psát WEB je dotaz o programování trochu bokem, ale přece. Doufám že se najde někdo kdo má zkušenosti... Tedy shrnu mé dotazy.

Jaký jazyk použít k programování jednoduchých programů na windows? Chci umět něco jako třeba trainery nebo alespoň otevřít jednoduché okínko co bejvá v programech - O programu....

Jaký program použít? Například po hodinovém hledání C++ seriálu jsem zjistil že potřebuju kompilátor. Sosnul jsem dev c++ snad je to správná volba. Potřebuju něco malého (do 100mb) prostě aby jsem moh prográmek napsat a spustit.

Existuje nějaký seriál ke stažení? Doufal jsem že po tom co se mi povedlo sosnout PHP seriál z linuxsoftu krásně zabalen, nebude to u ostatních seriálů problém. Jenž na linuxsoft se na psaní seriálu vykašlali u 40. dílu a balíček nikde. Což o to ale věnují se tam programování na Linux a ne Windows. A taky C a ne C++ což mě trochu zamrzelo, ptž c++ byla pro mě při výběru téměř jasná volba...

Prosím o radu... Jsem uživatelem Windows 7 takže programy pokud možno kompatlibilní se sedmičkama...

Přikládám obrázek. Je to jen orientační. Prostě bych chtěl umět udělat takovýdle okínko a v něm napsaný třeba Ahoj světe...


PS: Software by se hodil pouze free nebo trial.

Děkuji za odpovědi
Martin Janeček (ower95@gmail.com)
DoubleThink
Profil *
Martin Janeček:
Sosnul jsem dev c++ snad je to správná volba
Není. Na GUI aplikace pro Windows bude vhodnější Visual Studio.

Software by se hodil pouze free nebo trial.
Visual Studio Express je zdarma.
Martin Janeček
Profil *
DoubleThink:
Visual Studio Express je zdarma.

Ovšem porušuje to

Martin Janeček:
Potřebuju něco malého (do 100mb)

Myslím že instalace měla nějakých pár mb ale potom to ještě chtělo stahovat 90 a orvnou je instalovat. Můj problém je že ja můžu něco stáhnout na flashku a odtamtud zkopírovat do notebooku (na kterém nemám net). Oni to maj tak divně že stahnu jeden soubor, a ten pak stáhne další a hned ho instaluje takže no chance...
DoubleThink
Profil *
Počítač bez přístupu k internetu je už dneska dost rarita. Myslím, že není takový problém jej po dobu instalace někam připojit. Jinak se dá stáhnout i standalone instalace, nebo si objednat za pár šupů instalační DVD.
Smokie
Profil
V programování nejde jen o to spusit "okýnka". Doporučuju přečíst diskuzi na http://forum.builder.cz/read.php?123,2321465,2322830. Mimojiné je tam zmíněno vhodné vývojové prostředí (code::blocks) + návod na jeho instalaci. To, že si nekladeš za cíl naučit se programovat tvorbou hry nebo něčeho podobného ale chceš "jen" vyvolat okno tě šlechtí ale k čemu ti bude že z někama opíšeš kód, bez toho aniž by jsi ho chápal. K desktopovým aplikacím vede dlouhá cesta ...
Martin Janeček
Profil *
No tak já bych si ho někam zapích noťase ale v mejch 14 :D možná je hloupost učit se ve 14 C++ ale php už umím, a dělat portál na localhostu začíná být únavné... Nojo od vánoc čekám až se někdo uráčí vstát, vyhrabat wifi router ze skříně a zapojí ho... Ale beru to z tý fajn stránky... Jsem rarita... Už jsem něco sosnul z torrentu... Teď jenom najít nějakej ten návod jak udělat nějaký to okínko...
Timy
Profil
Já si myslím, že na takové to domácí programování pro Windows je nejlepší C#. Má kvalitní vývojové prostředí (Visual Studio C#, viz výše – stáhnutí se fakt vyplatí, napíchni se třeba ve škole nebo u kamaráda), v budoucnu se s ním nejspíš neztratíš (nebo s .NETem obecně) a samotný jazyk není tak těžký jako C++, protože se nemusíš neustále starat o nějakou alokaci a pointry. V češtině navíc existuje vynikající návod na webu. Jestli nemáš přístup na net, tak si celý web stáhni třeba HTTrackem. To své okénko s Hello World tam pravděpodobně vytvoříš bez jediného ručně napsaného řádku kódu.
Martin Janeček
Profil *
Smokie:
Jsem chápavý člověk. To okýnko mělo bejt příklad. Potom bych dělal třeba nějaké jednoduché nástroje jako třeba generator nejakeho textu atd.. Prostě chci říct že nechci žádné složitosti jen takový ízy prográmky na zabití času. (zatím). Za chvíli vyjdu devítku a pádím na programátorskou střední tak chci umět aspoň nějaký základy tam to stejně proberem důkladnějc ale jen abych neměl hned porlbémy...
Martin Janeček
Profil *
Timy:
Díky moc užitečný příspěvek. Zvažoval jsem C# ale C++ Vypadá napsaný hezčejc :D určitě sosnu. Díky
Michal Kolesa
Profil
DoubleThink:
nebo si objednat za pár šupů instalační DVD.
Z ameriky to bude pěkně drahé a ještě platit v dolarech a kartou
Smokie
Profil
Martin Janeček:
Pokud máš jít na střední se zaměřením na programování tak ti určitě nepomůže, že budeš umět vyvoval okno ;) . Začni se učit základní algoritmy, základní struktury. Většinou ti tyto základy takováto škola dá, ale pokud chceš být vepředu tak se na to podívej. Rozhodně není na škodu zajímat se o to ve volném čase, ale když se tím jednou budeš chtít živit (podle výběru školy usuzuju) tak bys měl mít pořádné základy a ne rozlítané vědomosti (nemůžeš být expert na vše).
Martin Janeček
Profil *
No tak já plánuju že se doučím PHP na vysokej level a potom nějaký tydle kompový... C# nebo C++...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0