Autor Zpráva
JakSiJenVybrat
Profil *
Weby koduji již dlouho a teď bych je chtěl začít také programovat. Nejsem ale moc zdatný logik a matematik a tak bych si rád zvolil jen jeden jazyk. Chci vás tedy požádat aby jste mi usnadnili volbu a pomohli mi. Nevím jestli si mám vybrat JavaScript kterým bych programoval webové aplikace a webové doplňky a nebo PhP abych mohl programovat nějaké spojení třeba z textovím souborem nebo různé složitější děje (Ale jen PhP bez SQL...). Když si zvolím JavaSkript tak budu pracovat vždy jen z klientem a asi mě bude mrzet že nebudu moct dělat nic jiného než to co bude naprogramované v cms které budu používat. Když si ale vyberu PhP tak mě bude mrzet že nikdy nenaprogramuji žádnou hru a že nebudu moc dělat hry biť už jde o jednoduché hopsačky nebo jen například pinponk. Také sem přemíšlel nad tím proč vlastně PhP když nebudu umět SQL a když je spousta dobrých CMS systémů ale JS se jen tak lehce nenahradí. Vůbec nevím co si vybrat, o každém jazyku jsem něco četl ale opravdu si chci vybrat jenom jeden kterému se budu věnovat a zdokonalovat se v něm. Proto bych byl rád kdyby ste pro mě zvolili jednu volbu a podložili ji nějakým menším vysvětlením. Tvorbou webů bych se chtěl v budoucnu živit nebo si tím alespoň přividělávat tak na to prosím berte ohledi... Děkuji za rady a tipy :)
Johnik
Profil
Zkusil bych nastudovat češtinu a po jejím zvládnutí bych volil PHP.
JakSiJenVybrat
Profil *
Díky... No já mám obědnanou knihu o html css a o JS a teť prostě půl stránky o tom js vynechat nevím...
Alphard
Profil
JakSiJenVybrat:
Nemyslím si, že je to otázka volby, jen se rozhodněte, čím začít. Jestli pochopíte filozofii programování, tak nebude zas tak velký problém naučit se základy toho druhého.
Nicméně vzhledem k tomu Nejsem ale moc zdatný logik a matematik a Tvorbou webů bych se chtěl v budoucnu živit bych spíš doporučil základy javascriptu jako doplněk kodéra, časem uvidíte sám, co zvládnete.
JakSiJenVybrat
Profil *
Aha děkuji, a když už bych se php učit dál nechtěl a prefektně bych zvládal kodování webu z doplňkem jako JS tak mám šanci najít si nějaký tým a pracovat komerčně ? Samozdřejmě nepočítám z nějakým vysokím platem jen budu rád za to že můžu dělat to co mě baví ale bojím se toho že těch co umí dělat weby v html css a ktomu ještě umí JS je opravdu strašně moc a tak že si nic takového nebudu mít šanci sehnat...
mattyZEM
Profil
JakSiJenVybrat:
obědnanou
Dobrou chuť přeji :)))
dan55
Profil
JakSiJenVybrat:
Já jsem se učil nejdřív php, pak javascript. Struktura javascriptu a php je velmi podobná.
Lexter
Profil
JakSiJenVybrat:
Skvělých kodérů je opravdu pomálu. Nauč se to perfektně a nebudeš mít nouzi. Kodérů patlalů jsou stovky, na ty každý trochu znalý dlabe.
imploder
Profil
dan55:
Struktura javascriptu a php je velmi podobná.
Já bych řekl, že dost jiná, navíc každý z nich umí něco jiného. To už se rovnou dá říct, že struktura programovacích jazyků obecně je dost podobná.
blizzboz
Profil
JakSiJenVybrat:
JS je ťažšie ako PHP JS by som, začínajúcemu programátorovi neodporúčal javascript je zlo ťažko sa v tom ladia chyby, prehliadač ťa na nič neupozorní skript sa jednoducho v mieste chyby zastaví. Ale keď už používať JS tak jedine s nejakým frameworkom typu JQuery alebo MooTools. Na druhej strane JS je dnes IN a špecialista na JS a ajax si určite hneď nájde prácu, PHP programátorov je veľa o jedno miesto sa bije 10 programátorov... napriek tomu na tvojom mieste by som začal nejakým staticky typovaným jazykom, napr. C# alebo Java sú to jazyky ktoré ťa na vačšinu chýb upozornia už pri kompilácii a kompiler ťa proste usmerňuje stačí keď vieš anglicky aspoň základy, preto sú pre začiatočníkov ideálnejšie jazyky tohto typu a ďalšia výhoda je že ako že dopyt po C# a jave je stále veľký.
JakSiJenVybrat
Profil *
Blizzboz: Tak to mi dost dalo, díky. Samozdřejmě tedy zůstávám u JS a skusím ten JQery... Jinak kod píšu v PsPadu...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0