Autor Zpráva
Neas
Profil
Ahoj.
Chci se začít učit programovat v JAVĚ, koupil jsem si k tomu i knížku (Java bez předchozí znalosti od Jamese Keogha), ve které je napsáno, ať si ze stránek java.sun.com stáhnu a nainstaluju balíček Java 2 software development kit, který však nikde nemohu najít, ani na java.sun.com, ani se mi jej nepodařilo vygooglit. Hledal jsem i různé internetové články a tutorialy, které mě odkazovaly na podobně pojmenovaný balíček, nicméně linky na něj byly buď invalidní, nebo odkazovaly na 10 dalších stránek, na kterých se mi podařilo ztratit se.
Rozhopdl jsem se proto obrátit na vás. Prosím, nevíte někdo, kde zmíněný balíček stáhnout? Děkuji :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nease:
Výsledky hledání „Java SDK“ v Googlu:
 1 • Java SE Downloads - Sun Developer Network (SDN)
 2 • Sun Developer Network (SDN) Downloads
 3 • Installing the Java SDK - Google App Engine - Google Code
 4 • Java Development Kit - Wikipedia, the free encyclopedia
 5 • Sun Downloads
 6 • JDK 6
Neas
Profil
Na většinu z těchto stránek jsem narazil, ale nepochopil jsem, co přesně stáhnout. Zkusil jsem namátkou dva linky na soubory a po instalaci obou mi příkazový řádek stále hlásil jen "javac není názvem vnitřního ani vnějšího ..." bla bla, tuhle hlášku jistě všichni znáte.
Co mám tedy přesně stáhnout?
Davex
Profil
Instalace JDK
Neas
Profil
Díky, ale soubor, který si podle toho článku mám stáhnout, už na těch stránkách není, takže mi to bohužel moc nepomohlo :-(
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nease:
takže mi to bohužel moc nepomohlo :-(
Tak to je tuze smutné. Což takhle improvizovat? Když tam nikde nevidíš JDK Update 16, to tě nenapadne stáhnout JDK Update 18? A nebo si alespoň přečíst návody kolem těch odkazů? Četl jsi „What Java Do I Need? You must have a copy of the JRE (Java Runtime Environment) on your system to run Java applications and applets. To develop Java applications and applets, you need the JDK (Java Development Kit), which includes the JRE.“?

Zkusil jsem namátkou dva linky na soubory
Máme tedy hádat, co jsi vlastně zkusil? Možná by ses měl ptát jinde.
Davex
Profil
Tak improvizuj a stáhni si novější verzi JDK. Budoucí programátor by si měl nějak poradit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0