Autor Zpráva
hood
Profil *
Dobrý večer, chci se zeptat jestli 1250 je vhodná i pro sk? Chci udělat stránku s možností cs a sk a moc se mi nechce použít utf-8. Podle mě na Angličtinu,Češtinu a Slovenštinu 1250 stačí nebo se pletu? Děkuju
Joker
Profil
hood:
Používal bych vždycky utf-8, není-li z nějakého důvodu nutné použít něco jiného.

Pokud je z nějakého důvodu nutné použít windows-1250, tak je to asi dané.
Bubák
Profil
http://cs.wikipedia.org/wiki/Windows-1250
hood
Profil *
Používal jsem utf-8,ale jak jsem časem zjistil při náhledu googlem, tak text byl skomolenej. Sice uživatel vše měl krásně viditelny,ale googlu a i jinymu programu se utf moc nezamlouvala. Proto preferuju 1250 a chci se zeptat jestli se da požít na zmíněný jazyky. Vim, že u angličtiny 1250 bude vypadat trošku blbě, ale pokud by byla uažená jen má ješitnost,tak to zvládnu :-)
DoubleThink
Profil *
hood:
Sice uživatel vše měl krásně viditelny,ale googlu a i jinymu programu se utf moc nezamlouvala.
V tom případě jsi dělal něco špatně.
hood
Profil *
NN, vše bylo dobře :-) Ale spíš mě zajíma jestli je možný použít 1250 na Slovenštinu?
Bubák
Profil
hood:
Ale spíš mě zajíma jestli je možný použít 1250 na Slovenštinu?
Dal jsem tu odkaz, ve kterém je, mimo jiné, seznam jazyků, pro které je kódování windows 1250 použitelné.
mattyZEM
Profil
"Windows-1250, někdy také CP-1250, je Znaková sada používaná operačním systémem Microsoft Windows pro reprezentaci textů ve středoevropských jazycích používajících latinku - např. pro albánštinu, chorvatštinu, češtinu, polštinu, rumunštinu, slovenštinu a maďarštinu. Tuto stránku je rovněž možné použít pro kódování německých textů; při tomto kódování budou německé texty identické jako při použití sady Windows-1252."
hood
Profil *
Děkuju
DoubleThink
Profil *
hood:
NN, vše bylo dobře :-
Sotva.
UTF-8 lze dnes s úspěchem považovat za jediné akceptovatelné kódování na webu. Vše ostatní už není doporučováno - bez výjimky.
Joker
Profil
hood:
NN, vše bylo dobře :-)
Nebylo. Kdyby vše bylo dobře, bude se to v Google zobrazovat správně. Google samozřejmě s utf-8 nemá žádný problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0