Autor Zpráva
marti
Profil *
Mám problém s velikostí stránek a css.
mám stránku dělanou absolutním pozicováním, která je vycentrovaná.
<body>    
  <div id="cela_stranka">
  mezi těmito tagy je tedy pozicování ryze absolutní
  </div>
</body>

v css mám umístěno:
#cela_stranka{width: 960px; position: relative; text-align: left; margin: auto; background-color:f4f2bb; top:-10px;height:auto;}

Tento kód zařizuje výplň pozadí ale potřebuji, aby se chovalo dynamicky, protože takto je na každé stránce stejně velké.
Railbot
Jednoduchá rada - nepoužívej absolutní pozicování, když s ním neumíš pracovat. Přečti si něco o vlastnostech float a clear, které se používají při stavbě layoutu webu.

Obalující div se ti nemůže natahovat dle obsahu, když obsah pozicuješ absolutně, tj. je vyjmut z toku dokumentu a vše se chová jako by tam nebyl. Jediným řešením v takovém případě (a to hodně padlém na hlavu) by mohl být javascript počítajícící výšku obsahu a tuto hodnotu dávat jako výšku obalujícího divu.
marti
Profil *
Railbot:
Jednoduchá rada - nepoužívej absolutní pozicování, když s ním neumíš pracovat.
Ano máš pravdu, mám nedostatky a velké. (ale jen proto, že jsem při narození neuměl chodit tak jsem to neměl zkoušet?)

takže ani nejde, abych něco absolutně naprogramoval uzavřel to např. do divu a pak jsem vložil patičku stránky?
spartan13
marti:
Co takhle se pokusit to předělat pomocí float a clear jak bylo uvedené. (rozdělit např. na x částí) a uvnitř nich myslím, že můžeš normálně absolutně pozicovat.
panther
marti:
ale jen proto, že jsem při narození neuměl chodit tak jsem to neměl zkoušet?
chůze se ti k něčemu bude hodit a je dobrá. Absolutní pozicování do začátku nepotřebuješ.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: