Autor Zpráva
reset
Profil *
Zajímalo by mě jestli je lepší si na začátku CSS vynulovat všechny elementy a pak začít s "čistým" štítem nebo nenulovat? U druhé možnosti vidím výhody v tom, že po tagu např. <p> nebo <h1> se mi text odsadí. Díky
panther
Profil
reset:
záleží na každém.

Většina těch, kdo resetují, pak nastavuje nové hodnoty marginů a paddingů rozným elementům. Já je nastavuju rovnou, aniž bych předtím cokoliv resetoval. Je to zbytečné.
Railbot
Profil
Resetovat, ale ne vše, nýbrž konkrétně. Například vynulování původních hodnot u formulářových prvků nadělá více škody než užitku.
Bubák
Profil
pantherův postup vyžaduje více pozornosti, zkušeností a znalostí, třebas proto, že různé prohlížeče používají různý výchozí styl.
Takřka učebnicový příklad je, že IE odsazuje seznamy levým magrinem, ostatní prohlížeče levým paddingem. Pokud to nevíš a chceš změnit odsazení seznamu, hezky se natrápíš, než zjistíš, co je příčinou odlišného zobrazení.

reset:
U druhé možnosti vidím výhody v tom, že po tagu např. <p> nebo <h1> se mi text odsadí.
Ale různé prohlížeče používají mírně odlišné odsazení. Svou deklaraci tyhle rozdíly setřeš.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0