Autor Zpráva
Tori
Profil
Dobrý večer. Mám-li web v php, který má mít některá nastavení/předvolby editovatelné přes administrační rozhraní, kam je podle vás nejvhodnější je ukládat (z hlediska bezpečnosti, rychlosti přístupu, ...) ? Myslím si, že nejsnazší pro editaci asi bude ukládat je do databáze, ale mohly by v něčem být výhodnější jiné možnosti (např. include.php s definicemi konstant, nebo nějaký .CSV soubor) ? Děkuji za vaše názory.
mckay
Profil
Tori:
Já osobně jsem pro databázi, přijde mi to lepší než se prdět s těma všema funkcema při ukládání do souboru. Když to hodíš do databáze napíšeš akorát sqlko a máš vystaráno. Pokud chceš použít třeba soubor, zkusil bych xml - od tuším php5 je podporovaná jedna super funkce - simplexml.
sysel
Profil
Souhlasím s mckayem. Nejen dosti nepraktické blbnutí s funkcemi na práci se soubory, ale navíc dost nepratická správa takových souborů - skript se navíc stane poněkud závislý na souborovém systému. Databáze je nejen pohodlnější, ale zvládne i celkem snadnou správu záznamů, lze si záznamy ukládat spolu s cookies/ip/timestamp (nebo rovnou provést login) a tak předvolby ukládat pro různé klienty a klidně ponechat na databázi, aby staré záznamy mazala. Vzhledem k tomu, že databáze nemusí (a také z praktických důvodů nebývá) na tomtéž serveru jako je prováděn php-script, může být provoz i svižnější. Rozhodně v příadě, kdy hledám předvolby podle přihlášeného klienta. Myslím, že takový systém bude i odolnější proti hackerským šťouráním.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0