Autor Zpráva
radimsu
Profil
Dobrý den, poradil by mi někdo prosím, jak na vlastním PC rozjet server?
Beavis
Profil
radimsu:
Webový? Stačí Apache a PHP, nejlépe balík (XAMPP), + veřejná IP.
radimsu
Profil
a jak pls zjistím jestli mám a jakou mám Veřejnou IP?
nejsem si jist že mám veřejnou IP protože jsem měl svůj TS2 server a nikdo se na něj nemohl připojit!
mafos
Profil
IP adresu můžeš zjistit např. zde www.mojeip.cz a jestli máš veřejnou nebo ne podle mě zjistíš jen u poskytovatele. Ale nevím. Možná to jde i jinak.
Že se na Tvůj server nikdo nemohl dostat může být způsobeno mnoha faktory. Musíš si nastavit DMZ a nat v modemu, pokud máš firewall na PC tak ho vypnout (nebo spíš povolit služby, které potřebuješ), nastavit svému PC pevnou IP (to abys mohl správně nastavit DMZ a nat) atd atd. Ale nelekej se toho. Není to zas tak těžký ;-) S chutí do toho :-)
mafos
Profil
radimsu:
měl svůj TS2 server a nikdo se na něj nemohl připojit!
Jo a ještě reaguji na to, že se nikdo nemohl dostat na Tvůj server. Četl jsem si Tvůj příspěvek kde tohle řešíš. Nikdo se na něj nemohl dostat asi proto, protože jsi dával svoji IP ve vnitřní síti. Pokud bys dal svoji venkovní IP možná by se k Tobě někdo připojil.
Joker
Profil
mafos:
Nikdo se na něj nemohl dostat asi proto, protože jsi dával svoji IP ve vnitřní síti.
...z čehož by vyplývalo, že nemá veřejnou IP.
radimsu
Profil
kterou adresu mám teda dávat?
IP adresa 109.108.105.113
interní IP adresa 192.168.1.102
hostname 113.105.108.109.omegatech.cz
mafos
Profil
Tohle je adresa Tvého připojení IP 109.108.105.113. Ale jestli je veřejná nebo ne, to já nevím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0