Autor Zpráva
www598
Profil
Dobrý den,
měl bych dotaz, dá se nějak předat proměnná pomocí odkazu aby nebyla veřejně zjistitelná. Úplně ideální by bylo nějak pomocí kódu viz níž (vím že je to nesmyslný a takto to dělat nejde, ale mojí problematiku přesně vystihuje). Předávání pomocí formuláře není úplně ideální. (to bych měl na stránce desítky, možná i stovky různých formulářů).

Potřebuji jen prostě zjistit ID záznamu v tabulce, na který odkaz jsem na stránce klikl, aktualizovat stánku a poté s tím ID dále na té stánce v PHP pracovat.

<?php
for($i=0;i<$pocet; $i++)
  echo '<td><a href="index.php?id=seznam&akce=smaz" onclick="'.$_SESSION['tajne']= $id[$i].'">Smaz uzivatele</a></td>';
?>
www598
Profil
Tento klasický kód mi prostě nevyhovuje potřebuji to ID předat tajně aby nešlo jen tak vystopovat.
<?php
for($i=0;i<$pocet; $i++)
  echo '<td><a href="index.php?id=seznam&smaz='.$id[$i].'">Smaz uzivatele</a></td>';
?>
Cup
Profil
www598:
(to bych měl na stránce desítky, možná i stovky různých formulářů).
A v čem je problém? Já to tak dělám a myslím že je to ok. malé formuláře, s hidden položkami, odesílané metodou post.
www598
Profil
Dík za radu.
No nevím, přišlo mi to zvláštní, ale asi to tak vyřeším, zatím nic lepšího mě nenapadlo.

Ještě jeden dotaz, dá se nějak zabránit znovunačítání hodnot formulářů při aktualizování stánky? Aby po odeslání formuláře a jeho zpracování, se při stisku F5 nechtěl znovu načíst a znovu vykonat stejnou operaci?

děkuji
www598
Profil
Nakonec jsem to vyřešil pomocí $_SESSION kam uložím ID posledního uložení ...to je nejlepší metoda, která mě zatím napadla.
Kacko
Profil
www598:
Proc je id uzivatele tajne?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0