Autor Zpráva
levap
Profil
Předem se omlouvám, že s takovou prkotinou otravuji. Je mi 68 let a na stará kolena jsem se pokusil hrabat do tvorby stránek. Kolegové z posledního zaměstnání které zkrachovalo začali podnikat a požádali mě o stránky. Nikdy jsem to nedělal a tak jsem se začal učit na netu. Do literatury jsem nechtěl investovat, protože to nevyužiji. Můj koníček je fotografie hlavně makro.
Přesto jsem jedny stránky stvořil i když nic moc, ale jim to stačí. ( www.jhprofi.cz).
Mám však jeden problém a potřeboval bych ho objasnit.
Např. Mám na stránce seznam a potřebuji vedle něho z prava umístit obrázek. To není takový problém, ale problém nastavá tehdy, že obrázek je" neodborně řečeno pohyblivý". Na velkém monitoru je daleko od textu a na monitoru notebooku je tak akorát. Takže to musím dělat asi tak na formát notebooku a na větších monitorech to nevypadá dobře.
UPOZORŇUJI naučil jsem se pouze trochu HTML a CSS. Jde v této konfiguraci tvorby ukotvit obrázek na pevno????? Nemohu to nikde najít a positive relation a positive absolute mě na obrázky nefungují nebo je neumím použít
Jde např na stránkách www.jhprofi.cz o stránku produkty. V tomto případě mě to tak nevadí, ale když se jedná o menší obrázek tak to pak není ono.
Slibuji, že se do tohoto řemesla moc plést nebudu, ale přiznám se že si tím krátim i čas a samotu, když mě zemřela žena.
Kdyby bylo řešení byl bych vděčný. Nemusíte ani to zveřejňovat zde stačí poslat na e-mail prkna@upcmail.cz
Chtěl jsem tu stránku sem dát ale nejde to, tak jsem ji dal na Ulož to
************************************

Za případnou pomoc děkuji.
panther
Profil
levap:
positive relation a positive absolute mě na obrázky nefungují nebo je neumím použít
myslíš asi position: relative; a position: absolute;

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0