Autor Zpráva
Januli
Profil
Ahoj, asi je to hloupá otázka, ale vzhledem k tomu, že jsem skutečný začátečník, tak bych ji potřebovala zodpovědět. A někdo z vás to tady určitě ví.. :-) Mám pořízený nový notebook a v krabici jsem nenalezla návod, což mi přijde zláštní. V notebooku už byla nainstalovaný operační systém. Nemělo by však být v krabici také záložní DVD (CD), kdyby systém spadl? V podstatě byla uvnitře jen záruka, notebook, kabel pro napájení. Toť vše. Děkuji
Dranel
Profil
Co vše má obsahovat krabice s nově koupeným notebookem? :-)
To, co je napsáno v popisu obsahu krabice. ;-)

To, že není v krabici návod je opravdu zvláštní. Být tebou, kontaktoval bych obchodníka. To, že jsi nenašla médium s operačním systémem je v pořádku, jelikož již máš nainstalovanou OEM verzi, která se váže na tvůj počítač z hardwarového hlediska. Jinými slovy je (ten operační systém) asi o polovinu levnější, než kdybys ho koupila normálně, ale musíš se o něj dobře starat (nepouštět do PC žádné viry), protože kdyby nastal problém, nemáš ho jak přeinstalovat (než dojít za obchodníkem a domluvit se s ním).
Januli
Profil
Tak to musím tu krabici prohlédnout, kde je tam napsán její obsah. To mě popravdě ani nenapadlo... Děkuji za odpověď.
Taky mám problém s klávesnicí toho notebooku. Jedná se o Acer Aspire. Když píšu běžnou rychlostí, některá písmenka vynechávají. Všechny klávesy fungují, ale musí se na ně klepnout asi jen z určitého úhlu, či co. Tak přemýšlím, jestli NB půjdu reklamovat nebo mám několik dnů počkat, jestli se třeba klávesnice oběhá... Je to běžné?
Joker
Profil
Mimochodem, proč se ptáte na diskusi věnované tvorbě webových stránek a ne na diskusi věnované notebookům?
Januli
Profil
Joker:
Mimochodem, proč se ptáte na diskusi věnované tvorbě webových stránek a ne na diskusi věnované notebookům?
Na diskuse nechodím běžně. Když jsem dala do vyhledávače: diskuse notebook, tak mi vyskočili tyto stránky. Nestudovala jsem nijak blíž, co se tady může a nemůže diskutovat.
Januli
Profil
Když mi někdo doporučí diskusi kolem notebooků, kde bude přítomen alespoň jedenč lověk. Budu smozřejmě ráda.
Timy
Profil
Januli:
Klávesnici určitě reklamuj, nepředpokládal bych, že se to časem nějak zlepší. To, že tam máš předinstalovaný OS a nemáš k tomu žádné CD je divné.

Dranel:
Já sice nevím, jak to dneska běžně chodí, ale nechápu tu myšlenku, že když mám OEM verzi, tak nemusím mít instalační CD. Za mých mladých let jsem instalační CD OEM verze normálně dostal, o něco později jsem dostal alespoň to recovery DVD. To už to postoupilo tak daleko, že prodejci nedávají vůbec nic? Proč bych si nemohl na stejný HW znova nainstalovat tentýž systém?
Januli
Profil
Zjišťuji to právě proto, že vzhledem k tomu, že PC ani NB moc nerozumím, tak můj nákup NB proběhl tak, že jsem si ho vybrala na netu a známý mi zajistil jeho koupi a nastavení. Já přišla už k otevřené krabici a nastavenému NB. A teď právě přemýšlím, jestli si návod a CD apod, nesbalil..
_es
Profil
Timy:
Proč bych si nemohl na stejný HW znova nainstalovat tentýž systém?
To sa samozrejme dá, ak nie je inštalačné CD alebo DVD, tak by mal byť v systéme nejaký softvér na vypálenie inštalačného média.
A ak nie je návod v papierovej forme, tak by mal byť aspoň v elektronickej forme.
Dranel
Profil
Timy:
Co jsem četl na internetu / ptal se přímo prodejce, tak ti k tomu žádné CD dávat nemusí. A co jsem četl na CD OEM verze, tak dokonce nesmí.
Timy
Profil
Dranel:
A co jsem četl na CD OEM verze, tak dokonce nesmí.
To by mě zajímalo, kde jsi to četl?
nightfish
Profil
Timy:
To by mě zajímalo, kde jsi to četl?
Mě by spíš zajímalo, co tam bylo přesně napsáno, a co si Dranel takto vyložil.
Timy
Profil
Každopádně podle toho, co se píše třeba tady je fakt běžné, že nedodají ani instalační, ani recovery disk.

Dnešní notebooky jsou většinou dodávány již bez instalačních médií operačního systému. Systém je předinstalován na pevném disku notebooku a po prvním zapnutí notebooku se instalace během několika velice jednoduchých kroků dokončí, dle značky a typu může dokončení trvat 15 - 90 minut. (...) Po dokončení instalace si je vhodné vytvořit záložní DVD (jedno až tři dle notebooku), s jehož pomocí je možno obnovit operační systém, třeba i na jiný pevný disk, nebo v případě zhroucení, zavirovaní systému apod. Podrobný popis jak vytvořit Recovery Média a případně obnovit systém najdete v příloze.

Takže, Januli, recovery disk si nejspíš vážně musíš vytvořit sama.
Dranel
Profil
Timy, nightfish:
Máte pravdu, spletl jsem si to s předinstalační sadou Office 2007, na kterou jsem nedávno koukal. Na instalačním CD Windows XP OEM je psáno: "Určeno k distribuci výhradně s novým osobním počítačem." ;-)
Januli
Profil
Timy:
Takže, Januli, recovery disk si nejspíš vážně musíš vytvořit sama.
Děkuji, děkuji! Všem!
Ptala jsem se naschvál i toho známěho, proč tam nemám návod, že přeci bývá ke každému přístroji a tvrdí zarytě, že žádný nebyl...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0