Autor Zpráva
tapies
Profil
Dobrý den,

prosím o radu. Na HTML/CSS stránce je text a obrázky. Uživate stránky bude chtít občas její obsah měnit. Jak to prosím nejlépe dělat (bez pomocí PHP/JS)?
Napadá mě jen editace přímo té stránky. Uživatel ale nezná HTML. Existuje prosím jiná možnost?

Děkuji.
habendorf
Profil
tapies:
Napadá mě jen editace přímo té stránky. Uživatel ale nezná HTML. Existuje prosím jiná možnost?

Ano. Že tu aktualizaci udělá někdo, kdo to umí. Třeba původní zhotovitel.
kelvin
Profil
tapies
Další diametrálně odlišná možnost je použití nějakého redakčního systému. Tam sice to PHP je, ale udělal ho někdo jiný ;).
Bubák
Profil
tapies:
Uživatel stránky bude chtít občas její obsah měnit.
Záleží na tom, jak často je "občas", zda se přece jen nevyplatí nasadit nějaký RS.
http://latrine.dgx.cz/ano-redakcni-systemy-nejsou-skodlive

Existuje prosím jiná možnost?
Kromě možnosti, kterou zmínil habendorf je možnost upravit stránku ve wysiwyg editoru typu FrontPage, ale tuhle možnost vřele nedoporučuji.
tapies
Profil
Pokud pominu redakční systém, bude asi nejlepší naučit uživatele stránek základní html tagy pro formátování, aby byl schopen tu stránku editovat sám. Je to tak?
Děkuji.
kelvin
Profil
tapies:
Těch věcí, co takového uživatele naučit, může být víc. Například ukládání obrázků i samotných souborů na hosting, s tím souvisí nastavit mu nějaký FTP klient atd.
tapies
Profil
Zkoušel jsem teď ve OpenOfficeWriter uložit soubor s texty a obrázky jako .htm. Pokud by se takováto stránka otevírala v iFrame nějaké hlavní stránky (s logem, navigací) , mohlo by to slušně fungovat. Co myslíte?
Struktura podstránky by byla velmi jednoduchá: - text/obrázek, text/obrázek, text/obrázek, ............. (něco jako článek s obrázky)
Uživatel by se naužil používat FTP k nahrání aktualizované podstránky.

Děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0