Autor Zpráva
Aeternuss
Profil *
Pokud mam vlastni server je potreba registrovat domenu ?
Pr. staticka, vlastni komp, moje stranka (nazev.neco.neco)
tj. muzu mit vlastni stranky bez toho aniz bych to nekomu oznamoval a presto na ni meli ostatni (kdokoli z netu) pristup ?

Ps/ omlouvam se za nediakritiku (nejde to ted prepnout =)
Radek9
Profil
Aeternuss:
Doména nemusí být, na server se dá přistupovat pomocí IP adresy.
Aeternuss
Profil *
Radek9:
Diky MOC 9tko
ale nevim jestli to jeste uplne chapu,
je tedy mozne ted vytvorit vlastni web a najit ho pomoci internetu (googlu za 4 mesice=) kdyz budu znat spravnou adresu ?
Naco tedy je vlastne domena ted me pride k nicemu
Radek9
Profil
Aeternuss:
Doména ulehčuje přístup k serveru. Vlastní server má IP adresu typu 255.123.456.789, ale doména může vypadat třeba jako domena.cz.
Dranel
Profil
Aeternuss:
Asi takhle. Kdyby Seznam neměl doménu, musel bys na jeho stránky přistupovat tak, že bys do adresního řádku zadal http://77.75.72.3/ - což je samozřejmě špatně zapamatovatelné. Proto byly vytvořeny domény.
Aeternuss
Profil *
Dranel: a Radek9

Chapu
Takze kdyz tedy zaplatim treba domenu "diskuse" =) mohu pak provozovat neomezeny pocet stranek na http://diskuse.neco.neco ? to uz je asi posledni otazka Moc diky Vam
Aeternuss
Profil *
Jeste teda jak by to vyhledaval google jako jednu stranku (diskuse.cokoli.cokoli napisu stale to bude povazovat za jednu?) nebo jakoukoli z diskuse.neco.neco bude hledat samostatne?
Radek9
Profil
Aeternuss:
Ne, koupíte si doménu například nejneobhospodarovatelnejsimi.cz a nastavíte name servery na hosting. Budete pak mít doménu v tomto tvaru a neomezený počet podstránek ve tvaru xy.nejneobhospodarovatelnejsimi.cz.
Aeternuss
Profil *
a to s tim googlem?
Petr ZZZ
Profil
Aeternuss:
a to s tim googlem?

Google prochází web, analyzuje milióny stránek a ukládá si do databáze všechna slova, která najde. Pak stránky řadí podle stupně důležitosti/oblíbenosti. Máš-li na stránce napsané Marta Kubišová, máš jednu z mnoha stránek, které Google na tato slova najde. Budeš-li ve výsledcích vpředu nebo vzadu, záleží na mnoha faktorech. Máš-li na stránce napsané třeba frtokluf nebo noctifur, umístíš se pravděpodobně v první desítce, protože o těchto tvorech zatím mnoho stránek neexistuje. Zabývat se takovými tématy je přesto ošemetné, protože se naskýtá otázka, k čemu jsou dobré přední pozice na klíčová slova, která nikdo asi nebude hledat.

Jak se doména jmenuje, má nepatrný vliv na řazení výsledků hledání, nemá to ale vůbec žádný vliv na to, zda Google web zaregistruje. Na to, aby tvou stránku Google zaindexoval, stačí, aby na ni vedl byť jen jediný odkaz z nějaké stránky, o které Google ví. Aby ji řadil vpředu, je lepší, když na ni vede odkazů víc. Podobně to dělá Seznam.

omlouvam se za nediakritiku (nejde to ted prepnout =)
Doporučuji: Ohákování
mafos
Profil
Aeternuss:
Naco tedy je vlastne domena ted me pride k nicemu
Ještě bych možná doplnil jednu věc. Počet IP adres je konečný (lze si o tom přečíst např. na wikipedii). Ve chvíli kdy bychom měli jedna IP = jeden server, by nám už asi došli že? Proto je na jednom serveru většinou provozováno více virtuálních serverů. Tzn. jedna IP = moc domén :-) Taky by bylo asi dost drahé mít na každou doménu jeden server. Zas ale možná by šla cena dolů, protože by se jich vyrábělo hodně ;-) No, těžko říct :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0