Autor Zpráva
Ondrash
Profil *
Ahoj,

hostuji doménu u gigaserveru, ale webhosting mám u hostmonsteru. Chci přesměrovat DNS na hostmonster, můžete mi poradit co přesně napsat do administrace DNS, DNS servery pro hostmonster jsou ns1.hostmonster.com a ns2.hostmonster.com . Přidávám screenshot který nejlépe vysvětlí můj problém http://dl.dropbox.com/u/101745/dns.png
Díky
mafos
Profil
Jestli jsem Tě dobře pochopil, tak webhosting máš zaplacený u gigaserveru jo? Ale registrátorem tvé domény je hostmonster jo? Pak musíš u hostmonsteru nastavit v DNS záznamu IP adresu na gigaserver. Tzn. pokud to máš pro doménu nakup-v-usa.cz tak bys tam měl přidat nakup-v-usa.cz a www.nakup-v-usa.cz a obě nasměrovat na IP adresu na které je Tvůj prostor u gigaserveru. Aspoň já to tak u active24 mám a předpokládám, že tady to bude to samý. A pozor! Než tato změna začne fungovat, může to trvat i několik hodin!
Davex
Profil
Pro převod DNS záznamů na jiné jmenné servery je potřeba změnit NSSET přímo ve vlastnostech domény u registrátora. Na screenshotu je už jen nastavení DNS záznamů a tam to změnit nejde.
Ondrash
Profil *
Ok, díky moc za reakci, tak se stalo přesně čeho jsem se obával, budu to muset vyřešit s podporou až zítra
fuckin
Profil
Máš to nastavené špatně.
ns1.hostmonster.com a ns2.hostmonster.com dej do DNS manageru CNAME záznamy
A ip serveru který máš u hostmonsteru dej do A záznamů, u všeho pro jistotu.

Já mám hosting u hostgator a to je prakticky totéž :)
mafos
Profil
Ondrash:
budu to muset vyřešit s podporou až zítra
Myslím, že to bude úplně nejlepší. Taky to tak dělám. Člověk nemůže znát všechno :-)
Ondrash
Profil *
Vyřešeno, díky moc za pomoc. Z admin.gigaserver to nešlo vyřešit mají na to zvláštní rozhraní. Ještě jednou díky hlavně Davexovi
fuckin
Profil
Ondrash:
Z admin.gigaserver to nešlo vyřešit mají na to zvláštní rozhraní.
Přiznávám, je to nepřehledné ale lze to.
Ondra123
Profil *
Ahojda,

to co je na obrazku je nastaveni DNS zaznamu, ale ne serveru. Ty jsi potreboval nastavit DNS servery. Proto te predpokladam odkazal GS na nejakou alternativu, kde spravujes primo domeny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0