Autor Zpráva
midas
Profil *
Ahoj, zkouším dělat pomocí css a nemůžu se zbavit chyby, že i když mám height 120 px, bgcolor mám jen na výšku písma. To znamená, že slovo nazdar je v černém proužku zarovnané na střed, ale nad a pod proužkem je trošku bílo. To se mi děje v Mozzile a v Exploreru se ani slovo Nazdar nepodbarví černě. Dík moc za pomoc, už si fakt nevím rady.

Tady je CSS kód:

<style type="text/css">

#hlavicka {position: absolute; width: 1280px; height: 120px; top: 0px; 

left: 0px}
#hlavicka {background-color: black; color: 009933}
h1 {font-style: italic; font-size=36px; font-family: "Arial Black"; 

font-weight: bold}
h1 a:link {color: 009933}
h1 a:visited {color: 009933}
h1 {text-align:center}
</style>


A tady je HTML:

<html>
<head>
<title>Pokus</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css">
</head

<div id="hlavicka"><h1><a href=index.html>Nazdar</a></h1></div>
</html>

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Moderátor Davex: Titulek „Kde mám prosím chybu? Dík za trpělivost :-)“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
SwimX
Profil
midas:
1) nepozicuj absolutně, používej margin a padding, na obtékání float a clear > přečti si Jak funguje „float“ a „clear“

hexadecimální barvy maj být #009933;

tady </head ti chybí >

ten nadpis h1 nemusí být ani uvnitř divu, veškeré vlastnosti (i id) můžeš dát přimo jemu, to bude také Sémantičtější
Bubák
Profil
Tipnul bych si, že jde o záludnost popsanou v článku www.jakpsatweb.cz/css/css-prakticky.html#externi v podkapitole "Záludnost". Pak ve většině prohlížečů, tedy nejen v IE, jak je psáno v článku, nefunguje první CSS deklarace.

Dodatek:
Koukám, že SwimX odhalil další chyby.
midas
Profil *
SwimX: Však tám head mám, ne? A s tím h1, je to vyloženě chyba? já jsem četl, že google boti mají h1 strašně rádi, tak nevím :-)

Bubák: Byla to záludnost číslo 1, smazal jsem tedy v css to <style type="text/css"> a Mozzila to pochopila, ale Explorer stále ne :-(

Dík moc za odpovědi, nevíte, co dál?
panther
Profil
midas:
Však tám head mám, ne?
bez koncové závorky.

A s tím h1, je to vyloženě chyba?
chyba není v tom, že tam je nadpis první úrovně, to je v pořádku. Je však zbytečné jej obalovat divy, jako jsi to udělal ty.
midas
Profil *
Díky moc, jsem to ale trouba, bylo to tou > Dík za ochotu. Mějte se.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0