Autor Zpráva
bannik
Profil
Zdravim Vas. Najprv sa spytam nieco k obrazkom.

- pracujem na jednej webke a design mam uz v podstate v Inkspacei vyrieseny. Vytvoril som v nom komplet titulku menu, ktora ide v poradi z lava do prava od loga, az po 3 sekcie menu. Tam som dal br, a pokracoval som s umiestnovaniom dalsich sekcii. Je to ako ma byt v prehliadaci dovtedy, kym nezmenim velkost okna prehliadaca. Tieto obrazky sa rozhadzu kade tade a po nastaveni maximalizacie okna prehliadaca sa vrati vsetko do normalu. Ako teda tieto obrazky(casti menu) fixnut, aby po zmene velkosti okna ostali na svojom mieste? Align?

Teraz k tomu menu:

- vyssie uvedene menu riesim ukladanim vopred "rozkrajaneho" navrhu cez prikaz img... Jeden kusok je logo, druhy je sekcia 1, atd... Kazdy z nich zahrnuje odkaz do prislusnej sekcie. Viem to ukladat nejako inac, respektive zaujimavejsie a hlavne lepsie? Pri kazdom tlacidle, vytvorenom z obrazku chcem pouzit akysi "highlight" po namiereni mysou - ako?(zatial mam vyrobene len highlighnute tlacidla, ale neviem to napisat).

Vdaka
ra100
Profil *
nazdarek....
...kym nezmenim velkost okna prehliadaca. Tieto obrazky sa rozhadzu kade tade a po nastaveni maximalizacie okna prehliadaca sa vrati vsetko do normalu.....

pouzi v css na tie obrazky position absolute s margin-left, margin-top, atd.

Pri kazdom tlacidle, vytvorenom z obrazku chcem pouzit akysi "highlight" po namiereni mysou - ako?

Pouzi sytem <ul><li> kde v css bude ul li a {width: x;height: x;background: ulr(atd);background-position: top;}
ul li a:hover {background-position: bottom}
napr....
ra100
Profil *
...to v pripade, ze mas obrazky jeden pod druhym....
ak su obrazky vedla seba, tak pouzi background-position: left; background-position: right;
panther
Profil
ra100:
pouzi v css na tie obrazky position absolute s margin-left, margin-top, atd.
absolutní pozici určitě ne.

kde v css bude ul li a ...
tak, jak jsi to napsal, to fungovat nebude. Rozměry řádkovému odkazu nedáš.

bannik:
takhle obecně těžko radit, co bude nejlepší. Ukaž, jak to menu má vypadat. Jediné, co lze s jistotou říci, že IMG i výše navrhovaná absolutní pozice jsou špatně :-)
bannik
Profil
ra100, zhruba tusim, kam mieris, ale musim si to cele nastudovat, pretoze z CSS som jelen. (Vlastne ani v HTML nie som profik :) ). Zatial vdaka.
bannik
Profil
panther, tak skús nadhodiť niečo, čo by sa hodilo. ;)
ra100
Profil *
bannik:
yo....
posli kod a css, ako to vlastne mas )))
bannik
Profil
Ok, poslem.
panther
Profil
bannik:
tak skús nadhodiť niečo, čo by sa hodilo. ;)
co nechápeš na „takhle obecně těžko radit, co bude nejlepší. Ukaž, jak to menu má vypadat.“? Myslím, že je to jasné, ne?
bannik
Profil
panther, prepáč, až teraz som si všimol koniec Tvojho príspevku.
ra100
Profil *
bannik:
nefunguje ti mail, mas ho asi plny, tak si cisti schranku....
bannik
Profil
Stalo sa, skus poslat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0