Autor Zpráva
werewulf
Profil
Zdravim, chci se zeptat jestli by mi někdo neporadil úplnej začátek jak spustit mysql, abych mohl začít dělat databázi...Mám PhpTriad a moc se v tom nevyznám díky moc za odpovědi...
mckay
Profil
werewulf:
Nainstaluj si XAMPP, do složky xampp/htdocs hoď složku xampp/phpMyAdmin a přistupuj do toho přes http://localhost/phpMyAdmin, samozřejmě, teď neuděluji ten správný typ rady, ale dej na mě, xampp je daleko častější než phpTriad :). Když instaluješ xamppa tak zaškrtni samozřejmě MySQL database ;).
Beavis
Profil
mckay:
do složky xampp/htdocs hoď složku xampp/phpMyAdmin
Tento postup myslím není nutný, mně to bez jakéhokoliv přesouvání jde rovnou.
werewulf:
U XAMPPu sstačí spusit Control Panel, tam si to najdeš, je to krásně přehledné. U PHP Triadu se to dělá BAT soubory, které se Ti podle zvoleného cílového adresáře nainstalovaly. Měly by ale být vidět i v nabídce start.
werewulf
Profil
A ten kod teda mám napsat v mysql ?
Beavis
Profil
werewulf:
Jaký kód? Na vytvoření tabulky?
panther
Profil
werewulf:
A ten kod teda mám napsat v mysql ?
víš, co je mysql? Nejprve si přečti, co jím lze dosáhnout, k čemu vlastně je. Pak by ses tak hloupě neptal.
werewulf
Profil
No já potřebuu vytvořit tu databázi...Já ty databáze moc neovládám tak bych s tim potřeboval poradit...Protože dělám webovou stránku - dynamickou a potřebuju tam dát nějakej vyhledavač a zabezpečovacího klienta...no a na ten vyhledavač potřebuju vytvořit databázi těch slov tak na to se ptám...To je moje premiéra s php a v podstatě i s databázema vůbec tak se omlouvám...
panther
Profil
werewulf:
teď je otázka, jak moc ti bude potřebné hotové řešení, které zkopíruješ a nepochopíš. Začni od základů, bude to pro tebe nejlepší.

Nevím, co máš na mysli tím „zabezpečovacím klientem“, to je nějaký nový terminus techikus?
werewulf
Profil
Tim myslim např. přihlášení pro admina, který může ty stránky upravovat, přidávat články a podobně...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0