Autor Zpráva
DOA_
Profil *
Snad uz je toto posledni dotaz, webovou prezentaci jsem celou prekopal a vsechno mi uz jede jak ma, akorat posledni problem nemuzu vyresit a to jsou divy, v IE se zobrazi spravne, v Mozzille spatne, i kdyz to mam ukoncene divy spravne tak mi skace do sekce kde nema co delat, viz. www.mhpokus.wz.cz, jedná se o "akce měsíce, výhodný drink, náš tip".

dekuji za rady
Trejpa
Profil
DOA:
1) Seznam #menu nemá nastavenu výšku, takže je vysoký jen 2 px podle borderu. Internet Explorer totiž ve zpětně kompatibilním režimu obaluje i plovoucí objekty (zde položky seznamu), což ostatní prohlížeče nedělají. Nastav mu výšku.
2) Seznam #menu nemá vynulován levý padding (výchozích 40 px), který některé prohlížeče používají k odsazení odrážek v něm (jiné používají margin, který už změněný máš). Nastav seznamu padding: 0.


Použitím výšky v bodu 1) zjistíš, že různé prohlížeče počítají rozměry bloků jinak (započítávají/nezapočítávají do velikosti padding a border). Sjednocení se provádí třeba pomocí vlastnosti box-sizing:
* { box-sizing: border-box; -moz-box-sizing: border-box; -webkit-box-sizing: border-box; }



Pokračování:
#popisky > viz bod 1)
.partneri > pomůže clear: both;
#footer > také tam je problém s plaváním. Jak jsem psal v poznámce, jde o výpočet výšky. Všude máš uvedenu nějakou výšku (řekněme 300 px) a nějaký border (řekněme 2 px). V původním počítání nových prohlížečů je celková výška vnitřního bloku jejich součtem (302 px), což do vnějšího rámečku nevleze a přeteče dolů. Tím jsou ovlivněny i následující bloky. Sjednocení výpočtu podle starší metody IE v mé poznámce tento problém z části řeší. Přesto doporučuji, aby každý další velký blok za těmi plovoucími měl nastaveno clear: both, které plavání předchozích ukončí (vlastně čeká, až doplavou, i kdyby přetekly, a začne se vykreslovat teprve po nich). Také si přeměř skutečné výšky bloků, jestli’s náhodou při výpočtu na nějaký ten border nezapomněl.
DOA_
Profil *
diky za vycerpavajici odpoved:) uz to jede:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0