Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobrý den,

jen pro příklad uvedu, že mám domény:
aktualitycr.cz
novinkycr.cz

a aktuálně mi na 1. doméně běží něco jako idnes.cz (novinky.cz apod). Druhá doména je zatím nevyužitá, ale je mi líto ji nechat ležet jen tak a rád bych na ní měl podobný web, jen s jinou grafikou.

To znamená, že by se databáze sdílela s aktualitycr.cz a vše co bych přidal na jeden web, by se promítlo i na webu druhém.. a teď mě zajímá, zda je to dobré řešení z důvodu penalizací od vyhledávačů?

Jaké to může mít výhody a nevýhody prosím? v této problematice se absolutně neorientuji a nerad bych udělal chybu.

Děkuji,
Tom

ps. url webů jsou jen ilustrační
ninja
Profil
Penalizaci za to nedostane, jen zbytečně roztříšíte návštevnost a zpětné odkazy mezi 2 weby. Pokud máte jen jeden obsah, vzberte si hlavní doménu a druhou naní přesměrovávejte přes http 301.
slovakCZ
Profil
ninja:
Děkuji, o tom jsem již také uvažoval.

Můj problém je spíše v tom, že dosavadní doména nebyla tak atraktivní (její název) a obsah byl na ní. Ovšem vyskytla se mi příležitost koupit doménu atraktivnější pro daný obsah. Nejvhodnější by tedy bylo, přesunout veškerý web ze staré domény na novou, ovšem tím bych ztratil veškeré odkazy a zaindexované stránky. Proto jsem uvažoval o té duplicitě. Když novou doménu přesměruji na starou, tak google bude indexovat pořád staré url. Rád bych ovšem vryl do paměti uživatelů nový název domény a ten starý redirectnul. Ovšem jak co nejšetrněji toho docílit bez velkých "ztrát"?
Trejpa
Profil
slovakCZ:
Nejvhodnější by tedy bylo, přesunout veškerý web ze staré domény na novou, ovšem tím bych ztratil veškeré odkazy a zaindexované stránky.
Pokud to není nutné, neměň adresu a novou na ni přesměruj (pomocí 301).
Je-li však nová adresa vyloženě vhodnější, nahraj obsah tam a starou na ni přesměruj (opět 301). Vyhledávače si to už přeindexují bez nějaké citelné ztráty. Problém potom bude jen s odkazy z jiných webů, které nemůžeš ovlivnit. Samozřejmě, že se také přesměrují, ale pokud o ně stojíš, tak si budeš muset (hodně dlouho) vydržovat i tu první doménu.
slovakCZ
Profil
Trejpa:
Doména je opravdu o 100% vhodnější. Tento nápad jsem měl také, tak na něj asi přistoupím. Hold 70% odkazů ztratím, ale to se časem vrátí a poté by se mi tento krok měl vrátit.

Děkuji tedy za rady!

Tom
Trejpa
Profil
slovakCZ:
Hold 70% odkazů ztratím,
Ne, dokud nezrušíš původní doménu a přitom provedeš přesné překlopení všech stránek.
staradomena.cz/stranka.html >>> novadomena.cz/stranka.html
slovakCZ
Profil
Trejpa:
Ano, takto přesně to bude provedené.

Ovšem bude mít takový odkaz (staradomena.cz/stranka.html redirectnutý na novadomena.cz/stranka.html) nějakou hodnotu (když je údajně počet zpětných odkazů jedním z důležitých faktorů pro "hodnotu webu")? Takto jsem to myslel.
Trejpa
Profil
slovakCZ:
Vím kam míříš. Na starý web pořád povedou stovky cizích odkazů, zatímco na nový ze začátku žádný (jen to přesměrování). Asi to má vliv, ale to už bych nechal k posouzení někomu povolanějšímu, než jsem já.
slovakCZ
Profil
Trejpa:
Ano, myslím, že se chápeme. :) Děkuji tedy za rady a zkusím se poptat kamaráda, který by tomu rozumět měl.

Myslím, že diskuzi můžeme považovat za uzavřenou a děkuji Vám tímto za rady a pomoc.

Tom
ninja
Profil
slovakCZ: Můžete zkusit oslovit weby, které na vás odkazují, aby link aktualizovali. Alespoň ty nejdůležitější.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0