Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj chcem sa spýtať ako vytvorím čo najrychlejší web za predpokladu že budú na ňom väčšinou obrázky a 20 Gb FREE HOSTING OBSLUHUJU ZELENEÁčI KTORÝ nevedia vyriešiť tento problém. Začal som používať externé css i js,web som ešte pozmeníl z tabuľky na div. Miesto miniatúr používam thumb.php ktorý mi miniatúry vygeneruje. Ale stále to nestačí trebars ako ho ešte urýchlim trebars gzipom? Ako použiť kompresiu gzip aký program si sťahnúť aby mi web ziplo do gzipu? Prosím poraďte mi nejaké metódy na zrýchlenie načítania desingu.
shaggy
Profil
7777:
Napr. prestať byť zelenáčom a nepoužívať 20Gb FREE HOSTING OBSLUHOVANÝ ZELENÁČMI a zaplatiť si niečo poriadne, čo nepôjde pomaly.

nejaké metódy na zrýchlenie načítania desingu.
Najlepšia metóda je nechať dresing otvorený dlhšie v chladničke, potom sa jeho obsah z teba "načíta" veľmi rýchlo.
kelvin
Profil
7777:
Vlož odkaz na web, ať můžeme posoudit co by se dalo zlepšit.
Joker
Profil
7777:
20 Gb FREE HOSTING OBSLUHUJU ZELENEÁčI KTORÝ nevedia vyriešiť tento problém.
Netřeba na nás řvát, to je snad samozřejmé, když je to free hosting. Očekávat od něj vysokou spolehlivost, rychlost nebo vůbec existenci technické podpory je velmi naivní.

Ale stále to nestačí trebars ako ho ešte urýchlim trebars gzipom?
Obrázky určitě ne, jestli to teda nejsou BMP. Běžné obrázkové formáty (PNG, JPEG,...) jsou už komprimované a další komprimace je zbytečná.

Pokud je dotaz takhle obecný, obecná řešení mohou být:
- Zmenšit množství obrázků (nějaké úplně zrušit nebo sloučit)
- Zmenšit datový objem obrázků (použít vhodnější formát, zmenšit obrázky)
- Načítat některé obrázky později (až po načtení stránky)
7777
Profil
http://www.7777.ch-web.eu/ nebol som ho schopný pre pomalosť dokončiť a tak sú dokončené len sekcie Fotokomentáre a mytológia,Animacie a games. Joker ako si prišiel na to že na vás vrieskam? Myslíš veľké písmena tak to som na začiatku nevypol veľké písmená a potom som to už nechcel prepisovať. Oni sami o sebe hovoria že sú najlepší hosting na svete. Na stránke používam väčšinou JPG obrazky a pár gif obrazkov. Zlučiť sa nedajú lebo väčšina obrázkov na mojom webe sú Fotokomentáre=Fotky + autorský komentár k nemu. Každý obrázok je unikátny. Použiť platený web? Môj web nieje tak smrteľne pre ľudstvo dôležitý je to len zábavný portál takže previsť ho na platený web by bolo zbytočné,a celkovo nemam na to ani peniaze. Web robím skôr pre svoje potešenie než pre iných,a prehodil som ho na druhú doménu len preto že na starej som prekročil limit 2000 suborov.
Počul som že najnovšia verzia gzipu umožňuje komprimovať už aj súbory do veľkosti 200GB aspoň animácie SWF,a ďalšie veci na stránke by som chcel zrýchliť. Sekcia Mytológia je komplet z gifov.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0