Autor Zpráva
Zdenda
Profil
Ahojky.

Chtěl jsem se zeptat jaké jsou následky toho, když stránka neprojde Validací.
Fred
Profil
Skoro mám chuť Ti říct, že jsi si odpověděl sám v nadpisu :-)
Pokud víš co děláš a proč tak žádné, nedávno jsem někde zahlédl pojem: řízená nevalidita
Pokud nevíš co děláš můžou nastat problémy v prohlížečích, ve kterých jsi se na to nepodíval. Ty sice můžou nastat i když stránka validní je, ale pravděpodobnost je mnohem menší.
Zdenda
Profil
Mám stránku, kterou jsem testoval v Gecku, Opere a IE a bylo to v pohodě. Ale Validator mi našel celkem velké množství chyb, Tak nevím, jestli stojí zato ty chyby opravovat.
Fred
Profil
Zdenda Vždycky to stojí za to to opravit, časem to totiž člověk začne psát validní automaticky.
Zdenda
Profil
Myslel jsem si to. Opravím si to. Ale zajímalo by mě na co by to mělo vliv kdybych to nechal být tak jak to je.
Fred
Profil
Záleží na tom co je to za chyby, kdyby si je někdo nějak rozdělil asi by dospěl k závěru

a/fatální neuzavřené, zkřížené, neznámé a zrušené tagy
b/nepřístupné související s přístupností a použitelností alty, labely atd.
c/drobné chyby třeba entity
d/zbytečné, nekonfliktní to jsou nejčastěji různé zrušené attributy u tabulek jako je height, color apod. sice
to asi nikde problémy nedělá, ale autor je sám proti sobě pokud to nevypakuje tam kam to patří tedy do css
Timy
Profil
Pixy na tohle téma naspal článek http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_04_archiv.html#1049213163
Zdenda
Profil
DíkFred. Mám tam jenom drobné chyby. Víš, docela jsem se zděsil když jsem to viděl. Díky moc. Jdu to opravit.
Zdenda
Profil
Mrknu na toTimy. Dík
wizard
Profil
Jinak je validní kód vlastně k ničemu, jsou tu zastánci i lidé, kteří říkají, že validní kód není důležitý, viz www.webylon.info
Zdenda
Profil
wizard Že by W3C nutilo psát validní kód pro nic za nic? A co třeba v budoucnu? Nikdo nenůže vědět co bude. Já si myslím, že psát validní kód se určitě vyplatí.
Fred
Profil
wizard No jo webylon, jsou to skvělé stránky se spoustou argumentů atd. Jenže je psal člověk, který zjevně ví o čem píše a jestli Ti to neuniklo, tak má w3c dokonale prostudované. A to je to proč je nemám rád, ono by totiž na nich měla být vstupní stránka něco jako jen pro dospělé. Když si to přečtou nějaké špičky v oboru, tak si z toho určitě vezmou nějaké ponaučení a trochu to krotí validní extrémisty, ale pro začátečníka jsou prostě kontraproduktivní. Přečte si je a zastaví to jeho vývoj, vykašle se na validitu atd. protože to někde četl a je to pro něj pohodlnější. A to je ten problém, prostě si myslím, že je nejdřív potřeba si w3c pravidla alespoň na 80% osvojit a teprve pak je porušovat. Odkážu zdánlivě nesouvisející článek u Radka Hulána http://hulan.cz/blog/item/dve-zaby
Leo
Profil
"A to je ten problém, prostě si myslím, že je nejdřív potřeba si w3c pravidla alespoň na 80% osvojit a teprve pak je porušovat."

Nejak tak, je rozdil mezi neznat (ignorovat, kaslat na ne) a vedome v oduvodnenych pripadech porusovat kdyz vim, co delam (a znam je). Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0