Autor Zpráva
Eugen
Zkoušel jsem wysiwyg jako fronpage,bluevoda,adobe dreamware,joomla atd.Nějak jsem udělal web uploadnul na ic.cz a byl jsem na hrdej,až jsem se skoro poch....

S časem jsem nabíral rozumu a zjístil že je to out.Přešel jsem na gympl a začal přemýšlet co potom.Bejt na vejšce bez peněz je ukrutný,takže se ,,profesionálně" naučím psat web.

Můj projekt vypadá hodně moc velce.Gigabajty dat a hrouda nápadu...Už jsem objednal si ,,pěknou" doménu ,,"pěkný hosting" ale co dál?

Chci se naučit javu,C#, ASP.NET .NET Framework,c+,c++,basic,HTML,CSS ,Javascript bla-bla-a-bla...

Číst to z netu,z fora je divné.Kukadla budou plakat a budu doma.Venku na trávnku s mím blbým noťasem dlouho nevydržím.Takže knížky.Co je psáno,to jest dáno =)

Několikrát jsem si koupilt knížku za 400Kč a potom jsem plakal že jsem ji koupil,nedávno jsem ale koupil kompendium matetiky a těch 500Kč mi ale není líto...Jakou literaturu nakoupit?

1.koupit hodně moc blbých malých drahých knížek utratit hodně moc
2.Koupit pět tlustejch normálních knížek které budou něco umět
3.Nakoupit hodně moc použitých knížek na aukro.cz

Přikláním se k číslu 2. Takže co prosím doporučíte?

http://www.eruditus.cz/knihy/marianne-hauser-a-kol/html-a-css-velka-kniha-reseni-cd
http://obchod.bscom.cz/javascript-pro-webove-vyvojare-programujeme-profesionalne_d79786?ref=zbozi.cz

Udivuje mě např. automatika,že člověk nic nemusí dělat atd.Např. platební systému jsou zajimavé atd...
Děkuji za návrhy,jsem šílenec
Petr ZZZ
Úplně pro začátek bys mohl zkusit naučit se HTML a CSS z návodů na JPW. Pokud chceš dělat profesionálně web, bez těchto znalostí se neobejdeš. Nechci ti knížky vymlouvat, ale JPW je psané svižně a srozumitelně. Řekl bych, že nejen základy se zde dají naučit naprosto v pohodě. Až budeš umět alespoň základy, můžeš uvažovat nad redakčními systémy nebo dalšími technologiemi.
Eugen
Ou sh*t.To dám kyblík krve než se to naučím :D To je toho tak hodně? To jako to nejde nějak ,,logicky" odvodit? Chtěl bych někoho vydět jak píše dokonale plynule bez chyb :D Asi dám na vás.Ale chtěl bych tištěnou formu,sedět si někde venku a ne u pc :D
Keeehi
Eugen:
Není to tak strašné, ale pohoda to taky není. Myslím si, že se to nejlépe učí i s konkrétním použitím, tzn. to co zjistíš si rovnou vyzkoušet => počítač k tomu stejně potřebovat budeš. Dobrý nápad je, vymyslet si nějaký projekt a na něm pracovat. Vyděl jsem však dost lidí, kteří si za svůj projekt vybrali browser hru, e-shop, nebo redakční systém. Samozřejmě jim to moc nefungovalo, dělalo to nečekané věci a tak je to přestalo bavit úplně. Dobrým začátkem by byla asi nějaká osobní stránka. Nejdříve statická (základy HTML), potom "inteligentně" uspořádávaná (oddělení obsahu od stylu; CSS) pak to trochu rozhýbat (JS) a nakonec programovat (PHP + MySQL). Dále už můžeš zkoušet co chceš.
Petr ZZZ
Eugen:
To je toho tak hodně?
Těžko říct, to je relativní, že. Možná pomůže taková úvaha. Tato diskuze má k dnešnímu dni něco přes 100.000 vláken. Pokud bychom jen tak pro představu vycházeli z toho, že 99 ze sta jich je zbytečných nebo se toho spousta opakuje (ono jich tolik zbytečných nebude ani náhodou, ale dejme tomu), tak jich pořád ještě zbývá tisíc, které asi obsahují důležité informace. Z čehož vyplývá, že za víkend se to naučit nelze. Ale nezoufej, prostě začni. Já umím základy HTML a CSS, trochu grafiky a něco málo jsem zde načetl, případně z vlastní praxe pochopil, o SEO. O technologiích jako PHP, MySQL, Javascript, Flash, C#, o WYSIWYG-editorech atp. nevím skoro nic. No vidíš, a jakýs takýs svůj web mám. Chce to začít a ono už se to nějak vyvrbí.

Dodatek:
Logicky odvozovat se dá a je to dokonce nezbytné. Ale vždy v rámci nějakých pravidel. Těmi pravidly jsou syntaxe jednotlivých jazyků. Například je dobré vědět, k čemu jsou jednotlivé tagy v HTML, které jsou řádkové a které blokové, co to znamená, jak udělat z řádkového prvku blok a naopak atd... To se na JPW všechno dočteš a co nepochopíš, na to se zeptáš.
Eugen
Děkuji,vidím že je to trať na dlouhou trať.Za čtyři roky se toho dá stihnout ale hodně :o) Než se prokoušu tak to bude trvat par let.Samoučení je nejlepší.Pravděpodobně své pokusy budu aplikovat na webovce.Jak dlouho trvá udělat celou věc podobnou tomuto?zde sorry že si kladu tak vysoký cíl,jsem si toho vědom
Taurus
Všechno, co má být profesionální, je běh na dlouhou trať. Běžím ji osm let a pořád je přede mnou plno cílů, které se tvoří při dosažení původních... Jestli chceš umět všechno co jsi jmenoval, na profesionalitu zapomeň. Hezky pomalu a postupně.
kelvin
Eugen:
.Ale chtěl bych tištěnou formu

Tak si jakspatweb články vytiskni, jsou tam na to automatické tiskové styly...
david80
Já se učil na JPW a měl jsem půjčenou knížku "Začátky s html" nebo tak nějak se jmenovala, pak jsem si ještě koupil knížku "CSS hotová řešení" a "PHP a MySQL bez předchozích znalostí", zkoušel jsem si dělat různé weby, ale většinou to byla tragédie, pak jsem si stáhl jednu šablonu a snažil jsem se jí pochopit, různě upravovat a koukat co se stane no a asi po 3 letech už mám druhé stránky, které stále upravuju a zdokonaluju a myslím si, že jsou už celkem dobře použitelné. Takže nejvíc mi asi pomohla ta šablona a hraní a upravování přímo v kódu.
Bouda
No já jsem na tom podobně jako ty :)
Před rokem jsem se rozhod udělat stránky v ASP.NET Docela jsem to pochopil, ale pak jsem zjistil, že hosting pro asp.net je vždy hrozně drahý a na PHP ho mam skoro zdarma.
Přibližně letos v únoru jsem se rozhodl naučit PHP (základy HTML, SQL a CSS už jsme za ten rok nabral).
Koupil jsem si knížku 6-mysql-apache-webove-aplikace
a musim říct, že za tu cenu stála a naučil jsem se na dvou vzorových webech udělat vlastní redakční systém.

Teď jsem ve stavu, kdy už vím co a jak se dělá, ale je to poskládané z toho jak jsem postupně chápal co a jak funguje. Nečekej od knížky, že budeš hned profík, ale sám za sebe musim říct, že stránky JakPsátWeb + tahle knížka je do základu hodně dobrá a volba(taky drahá :-)).

Ale nedovedu si představit knížku číst někde na louce, bez okamžitého vyzkoušení se asi nic nenaučíš - pokud nejsi megatalent.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0