Autor Zpráva
takyior
Dobry vecer,

kedze zacinam a mam sice ako take znalosti o html a css ale stale to nie je nic moc tak si chcem zakupit program... nasiel som dreamweaver a ten sa mi celkom pozdava... chcem sa teda opytat je dreamweaver plnohodnotny nastroj na tvorbu resp. ci je to len nejaky taky obycajny wysiwyg nastroj "na hranie"? Chcem sa venovat tvorbe stranok profesionalnejsie no riesil som dilemu ci je potrebne sa profesionalne zaoberat aj samotnymi jazykmi kedze tento program to v pohode zvlada a dodatocne upravy uz zvladnem aj sam... dakujem za pomoc....

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
panther
takyior:
Chcem sa venovat tvorbe stranok profesionalnejsie
Pokud se chceš tímto živit, vykašli se na wysiwyg a začni se učit HTML&CSS. S Wysiwygem si nic nenaučíš, výsledný kód bude stát za pendrek. A u žádné společnosti moc nezaboduješ, když řekneš, že pracuješ jen v Dreamweaveru a bez si neumíš napsat ani čárku.
takyior
dakujem ale dokaze dreamweaver "vyhodit" plhodnotne stranky? nechcem totiz zaplatit take peniaze za program ktory zato nestoji....
panther
takyior:
dakujem ale dokaze dreamweaver "vyhodit" plhodnotne stranky?
stránka se asi rozpadat nebude, nemůžeš si sehnat nějaké demo?

Nicméně, pokud umíš dobře kódovat, což je nutnost, pokud to myslíš vážně, na ruční kód žádný wysiwyg nemá. Ani nemůže, člověk je schopen vymyslet lepší řeení a kód než hromada plechu. Takže asi tak.
takyior
demo mám a práve sa na ňom učím robiť jednotlivé veci... na adobe.com a iných stránkach som však našiel videá ako tvoria stránky profesionáli výlučne na adobe dreaweaver-i a dušovali sa že nerobia žiadne zásahy do kódu preto som sa skúšal pýtať tu na fóre... inač ďakujem za rýchle odpovede
shaggy
takyior:
na adobe.com a iných stránkach som však našiel videá ako tvoria stránky profesionáli výlučne na adobe dreaweaver-i a dušovali sa že nerobia žiadne zásahy do kódu
Stavím svoju drevenú nohu na to, že to profesionáli neboli.

dokaze dreamweaver "vyhodit" plhodnotne stranky?
Nedokáže. Nebudeme tu rozoberať fakt, že aj v dreamweaveri sa dá písať kód "ručne" (a v tomto prípade ho považujem za jeden z lepších editorov), žiaden wysiwyg editor ti nevyhodí kvalitatívne dobrú stránku. Poznal som človeka, ktorý bol asi taký profesionál ako tí z Adobe videí, všetky weby robil v dreamweaveri. Keď som raz dostal za úlohu pridať niečo na ním vytvorený web, tak sa mi potom sťažoval, že to nemôže editovať vo svojom editore, pretože som mu tam ručne pridal časti stránky.
Prečo sa nezačať učiť niečo poriadne? Ak začneš s wysiwyg editorom, tak je možné že budeš moc lenivý prejsť na ručné písanie a je aj dosť pravdepodobné, že sa na teba nabalí nejaký zlozvyk.

Ale rozhodni sa sám - ak potrebuješ funkčný výsledok a je ti jedno, akou cestou to dosiahneš a ako bude na tom kód (po kvalitatívnej stránke), tak pokojne rob v Dreamweaveri. Ak sa chceš niečo naučiť, tak by som na neho zabudol a začal sa pekne od začiatku všetko učiť.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0