Autor Zpráva
3arch
Profil *
Ahoj. Mám jen takový obecný dotaz. Na (wiki) jsem se dočetl toto: "Příkladem může být internetový obchod, jehož klientská část běží v prohlížeči uživatele, aplikační logika na webovém či aplikačním serveru a data (např. popis prodávaných produktů a objednávky) jsou uloženy v databázovém serveru.".

Tzn. že když budu mít vytvořené webovky (html i php "pohromade") s pristupem do databaze, tak se také jedná o třívrtsvou architekturu? Moc tomu právě nerozumím. Díky
Joker
Profil
3arch:
Tzn. že když budu mít vytvořené webovky (html i php "pohromade") s pristupem do databaze, tak se také jedná o třívrtsvou architekturu?
Může a nemusí, záleží, jak je to naprogramované.
Aby to byla třívrstvá architektura, musejí ty vrstvy být oddělené. Jen z toho, že aplikace má aplikační logiku (to mají všechny), nějaké uživatelské rozhraní (to mají skoro všechny) a datové úložiště (to má taky velká část) ještě nevyplývá, že to je třívrstvá architektura.

Když například stejný blok kódu bude zpracovávat vstupní data a průběžně přes echo vypisovat HTML, není to třívrstvá architektura.
3arch
Profil *
Joker:
"Aby to byla třívrstvá architektura, musejí ty vrstvy být oddělené."
Tzn., že prezentační část by měla být v jednom souboru, aplikační v jiném a databázová zase v jiném?
Jimmy Hayek
Profil
3arch:
Oddělené znamená, že jsou na sobě do určité míry nezávislé. To znamená, že například u internetového obchodu je prezenční část určitá složka souborů (šablona), která lze jednoduše bez zásahu do aplikační či databázové části měnit. Takže když se majitel rozhodně změnit vzhled e-shopu, tak si jen jednoduše vytvoří novou složku souborů (šablonu).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0