Autor Zpráva
max
Profil *
Lidi co by mohl být uspěšný projekt nějaký mega a mohl by i vydělávat

prosím pomožte mi nevím o čem mám založit web aby byl uspěšný
Leo
:-) Chcete nejaky zazracny napad? Stejne zazracny jako produkty nabizene v teleshopingu? Clovece, kde zijete? :-) Leo
Timy
max
...nějaký mega... - můžeš zkusit nabízet výlety do vesmíru, začíná to být >in<
aneb pokud by někdo měl nějaký zázračný nápad, jak vydělat, určitě ho bude všem sdělovat v diskusi.
Můžeš ale zkusit založit nějaké designové studio, nabízet tvorbu webu, seo, testování přístupnosti a použitelnosti atd. můžeš třeba klidně založit on-line školu výuky html... ale aby byl web úspěšný, musí být především kvalitní, je už jedno v jakém oboru. Ale úplně nejlepší bude, když založíš web o tom, čemu nejvíc rozumíš nebo o čem bys nejraději psal.
Yuhů
znám spousty výborných nápadů na weby, ale nestíhám je zpracovávat.

Podívej se například na diskusi o živnostenském listu
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=14&topic=1 0920

tohle, kdyby bylo zpracováno jako web, tak to má zaručený úspěch. Ale muselo by to být podané fakt po lopatě, jako pro blbce. Pak se to snadno uživí na reklamě.

Nebo podobný web můžeš napsat o libovolné lidské činnosti, kterou ovládáš, ale většina lidí ji neovládá. Třeba o nábytku, o plyšových hračkách, o o pěstování kaktusů nebo prostě o čemkoliv. Čím komerčně zajímavější obor si vybereš, tím víc na tom potom vyděláš.

Musíš ale vzít v úvahu dvě věci:
* musí to být opravdu srozumitelné pro všechny
* musíš zhruba tak dva roky vydržet se zdánlivým neúspěchem. Pak to najednou praskne a začnou k tobě chodit všichni, odkazovat atd.
Leo
Jiste, zajimavy projekt a uzitecny projekt by byl treba napsat pro lidi pruvodce statni spravou, ale jednak je to moloch ve kterem je problem se vyznat, jednak se to musi aktualizovat, a oboje stoji spoustu casu/penez. Nehlede na to, ze by to mel delat stat, Leo
marat
nebo pokud seš dobrej v literatuře tak napiš nějaký povídky a neobvyklí náměty na filmy , udělej si trochu reklamu , třeba si tu tvou povídku někdo koupí :P
Leo
Uzitecne by taky bylo udelat konecne nejaky pouzitelny system pro hledani spojeni v mestske doprave. Leo
maxemail
Profil *
Uzitecne by taky bylo udelat konecne nejaky pouzitelny system pro hledani spojeni v mestske doprave. Leo

no jo jenomže to bych musel udělat pro celou ČR a to bych tu mohl strávit miliony dní než bych to udělal a pk by to někdo změnil a já bych se šel střelit
Leo
"no jo jenomže to bych musel udělat pro celou ČR a to bych tu mohl strávit miliony dní než bych to udělal a pk by to někdo změnil a já bych se šel střelit"

Bojim se, ze cokoliv kvalitniho da praci :-) Ale u tohohle by stacila Praha a Brno, ostatni casem. Leo
mat
znám spousty výborných nápadů na weby, ale nestíhám je zpracovávat.

mluvíš mi z duše Yuhů... když jsem na podzim roku 2003 začal psát Životopisy online, tak trochu web, který mě pomáhal rozšířit si obzory a tak trochu web, který by je měl rozšířit i veřejnosti, začal jsem s deseti návštěvníky denně... dnes je návštěvníků kolem 2-3 tisíců denně (ve školním roce, je fakt, že studenti to berou spíš jako pomůcku v výuce), ale i o prázdninách je to kolem 600 návštěv denně, což není málo. Dneska má web spoustu odkazů z anglické wikipedie, z církvevních stránek (na papeže) a ze spousty osobních i oficiálních stránek - dobré východisko pro to, jak web komerčně využít. Já jej využil jako reklamní plochu sám pro sebe, resp. pro knihkupectví, které vlastním a je pravda, že třeba knihu, kterou tam teď doporučuji, prodávám v desítkách kusů týdně...

jak píše Yuhů, chce to nápad a hlavně vytrvalost, já dělal životopisy dva roky a teprve teď jsou pro mě komerčně využitelné. Nic není prostě hned a zadarmo, všechno chce práci a trpělivost...
Darkman
Profil *
mat aka ja ta stranka ak mozem vediet ?
Martin Kuželka
Snad nebude vadit, když odpovím za mata :-) Je to stránka www.zivotopisyonline.cz .
Darkman
Profil *
dikec ;)
radimh
Existuje několik variant:

A) vytvoření konkurence
Najdeš si nějaký web, pečlivě ho prostuduješ a potom mu vytvoříš konkurenci. Některé jeho dobré nápady vylepšíš, vymyslíš nové služby, spousty věcí uděláš jinak a lépe. Nemám na mysli sprosté kopírování. Je potřeba se výrazně odlišit, nabídnout něco jiného a inovativního.

Díky tomu vznikají služby typu Xchat, Lide, blogovací systémy, freemejly, freeweby apod.

B) vytvoření projektu na zelené louce
Je potřeba najít téma, které osloví buď úzkou skupinu lidí (např. doktoři, pohřebáci, ženy v domácnosti) anebo naopak masy. Čím je web specializovaný a méně navštěvovaný, tím hůře se reklama prodává. Na druhou stranu - pokud například přesvědčíš inzerenta, že například na tvůj web pro ředitele chodí denně 200 ředitelů z Top českých i zahraničních firem, můžeš i na malé návštěvnosti vydělat velké peníze.

C) inspirace ze zahraničí
V zahraničí se objeví nový fenomén. Teoreticky je možné něco podobného zkusit spustit i u nás.

D) vytvoření nějaké blbůstky
Velký úspěch mají různé blbůstky, které lidem přijdou vtipné. V takovém případě se sám od sebe spustí vlna zájmu, lidé si posílají odkazy na web apod. Říká se tomu virální marketing (podle virů). Nevýhodou je, že návštěvnost takových projektů může rychle opadnout, pokud už téma není aktuální.

V každém případě je potřeba, aby jsi začal opravdu pečlivě sledovat, jak to dělají jiní a naučil se od úspěšnějších tvůrců. Svůj nápad nezapomeň prověřit, aby to nebyl zbytečný propadák.

A počítej s tím, že se budeš muset setsakra snažit, aby tvůj projekt přinesl nějaké peníze (např. já mám návštěvnost kolem 15 000 měsíčně a nemám z webu ani korunu).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0