Autor Zpráva
HrochPepa
Profil
Prosím o radu, jak udělám takovýto seznam. Všude jsem našel pouze jednu úroveň a já bych potřeboval toto:
1. Text
1.1. další text
1.2. další
2. Text
2.1. další text
2.1.1. zase text
Vím, že se to musí psát pomocí <ol> a <li> ale stále mi to hází jen 1. 2. 3. a né ta další čísla. Děkuji za radu.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Číslovaný seznam“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Bubák
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=91847
IE 8 jsem netestoval, ale předpokládám, že to umí.
HrochPepa
Profil
Bubák:
Ať to zkouším jak to zkouším, tak stále mi to nedělá to co potřebuji. Stále to hází jen jedno číslo.
Bubák
Profil
HrochPepa:
Máš pravdu, na to se musí ještě jinak.
Plaváček
Profil
HrochPepa:

V moderních prohlížečích bys neměl mít problém:

http://klient.plavacek.net/cislovani.html
HrochPepa
Profil
Plaváček:
Děkuji, to je přesně ono. Akorát jak udělat, aby za číslem byla mezera. Je to moc nalepené. Zkoušel jsem různě odsazení, ale nedaří se.
Chamurappi
Profil
Reaguji na HrochaPepu:
Číslování je součást obsahu, nepatří do CSS.
Dranel
Profil
Chamurappi:
Číslování je součást obsahu, nepatří do CSS.
Bereme čísla jako odrážky? Potom tedy puntíky a čtverečky také patří do HTML?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Bereme čísla jako odrážky?
Ne.

Potom tedy puntíky a čtverečky také patří do HTML?
Pokud se na jejich puntíkovost či čtverečkovost odvolává ostatní obsah stránky, tak ano (v podobě atributu type na seznamu).
Pokud mají jen dekorační význam, tak ne.
Smoother
Profil
Plaváček:
Tvé řešení funguje bezvadně. Jen by mne zajímalo, zda (a jak) jde stylovat toto číslování (barevné odlišení, tučný text, odsazení apod.) Jde mi o stylování dolouhých textů, kde jednotlivé body zanikají v textu...

Díky
Smoother

Např.:

<tučně červeně>3.1.</tučně červeně> Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 4.1 či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit.........

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0