Autor Zpráva
Rufr
Profil *
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je někde v textovém dokumentu hypertextový odkaz.Děkuji
Rufr
Profil *
Když se podíváte na http://www.skokynalyzich.eu/Skupina-A.html , tak vidíte že obrýzky jsou nějaké divné..Jak to dát aby byly pod sebou?Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rufra:
V odkázané stránce není žádný hypertextový odkaz.

Jak to dát aby byly pod sebou?
Viz základy HTML.
Rufr
Profil *
No však právě..Já se ptám jak se dá dát v textovém dokumentu.txt hypertextový odkaz.Děkuji
drvaca
Profil
Ne, do souboru ve formátu txt nelze vložit odkaz.
Rufr
Profil *
No dobře, ale jak mám dát na stránky text s hypertextovým odkazem a fotografií?
panther
Profil
Rufr:
nepsat do .txt souboru, ale pojmenovat ho jako .html
Rufr
Profil *
a jaký soubor by jsi mi doporučil?
panther
Profil
Rufr:
už jsem to jednou psal, čti pořádně. Kdyby sis prošel základy na JPW, taky by ses to tam dočetl, jakže se ty soubory na web vlastně mají jmenovat.
Rufr
Profil *
Možná si ne úplně rozumíme.Vytvořím textový dokument.txt napíšu nějaký text a dám tam fotky.Potom přejmenuji tento soubor tak, aby měl koncovku .html.Bohužel takhle to ve wordu nejde a v txt nejde hypertextový odkaz.
panther
Profil
Rufr:
Bohužel takhle to ve wordu nejde
tak si stáhni nějaký editor, který je na psaní HTML určen, třeba PSPad. Jako HTML lze uložit asi i v poznámkovém bloku. Ve Wordu to asi nejde, není důvod, Word se používá na úplně něco jiného než na tvorbu webu.
Bubák
Profil
Rufr:
Vytvořím textový dokument.txt napíšu nějaký text a dám tam fotky.
Nechápu, co myslíš, úplně stejně, jako v TXT nejdou hypertextové odkazy, tak nejdou ani obrázky.

Přečetl sis základy HTML, na které odkázal Chamurappi? Mám neodbytný dojem, že ne.

panther:
Ve Wordu to asi nejde
Word jde použít jako textový procesor, základem je:
- soubor se musí uložit v TXT formátu s koncovkou html
- HTML soubor se musí otevírat v textovém formátu

Obroti Poznámkovému bloku to mnoho výhod nepřináší.
panther
Profil
Bubák:
Word jde použít jako textový procesor, základem je:
tak to se omlouvám za neznalost, ve Wordu jsem nikdy nepsal HTML kód :-)
Rufr
Profil *
Lidi!Prosím vás jak se pracuje v tom PSPadu?Umím tam cosi napsat, ale neumím dát větší písmo, zarovnat na střed, dát barvu atd.Děkuji!
Bubák
Profil
Rufr:
neumím dát větší písmo, zarovnat na střed, dát barvu atd.
To se dělá pomocí CSS. Je třeba nastudovat základy:
Úvod do CSS stylů, proč a k čemu používat styly
Strukturování textů je nutný předpoklad pro efektivní stylování (možno přeskočit)
CSS prakticky, různý zápis stylopisů, tag <style>, příklad tagu link

jak se pracuje v tom PSPadu?
Informace najdeš na stránkách PSPadu, v nápovědě PSPadu a na fóru PSPadu. Dobrou vlastností PSPadu je, že i když s ním neumíš pracovat, můžeš ho používat jako lepší Poznámkový blok.
Rufr
Profil *
Nikde jsem nenašel "velikost písma" a taky bych se chtěl zeptat jestli v tom jde dát tabulka.Děkuji.
Amunak
Profil
Rufr:
Mám takový pocit, že ty si nechceš psát vlastní kód, ale hledáš WYSIWYG editor. Je lepší napsat si kód sám, ale pokud ti to bude stačit, můžeš zkusit třeba editor Kompozer.
panther
Profil
Rufr:
Nikde jsem nenašel "velikost písma"
font-size

a taky bych se chtěl zeptat jestli v tom jde dát tabulka
ano, samozřejmě.
numi
Profil *
Jak se prosím zarovnává text na střed? děkuji
panther
Profil
numi:
Jak se prosím zarovnává text na střed? děkuji
jak to souvisí s původním tématem? Text-align, příště si založ vlastní vlákno.
drvaca
Profil
panther:
A možná že to s původním tématem souvisí. . . Nebo já bych to tak tedy z té otázky pochopil.

numi:
V txt dokumentu se text nedá zarovnat na střed.
jen_tak
Profil *
Pro numi: Pokud chceš dělat stránky tak, že budeš psát kód, tak přes style="text-align: center;"
ale nejlepší bude projít si základy HTML, CSS, jak už to tady bylo několikrát napsáno. Pokud ovšem nechceš dělat stránky přes psaní kódu, stáhni si nějaký WYSIWYG editor - tj. program, který se tak trochu podobá Wordu - hned vidíš, co děláš, jak to vypadá, a nemusíš znát HTML. Už tady padl odkaz na tenhle program.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0