Autor Zpráva
7777
Profil
Dobrý deň chcem sa spýtať či by sa nedala nejako urobiť tabuľka cez div bez použitia týchto tagov <table><tr><th><td> len s <div>?
Prerábal som svoju stránku s tabulky na div a nechcem tam už mať tabulku ale aj cezto skoro 12 z 20 sekcii čo tam mám vyžadujú tabuľku. A preto sa pýtam či by sa nejaká nedala urobiť cez div s použitým css. Niečo na tento spôsob som skúšal ale vysledok sa neukazovla rovnako v každom prehliadači a teraz by som naozaj chcel mať univerzálne stránky pre každý prehliadač.
Taurus
Profil
Jasně, co by ne. Velký div, do toho vplav další divy jako sloupce a máš to. Jen je to blbost, protože tabulková data patří do tabulky. Viděl jsem opačné extrémy, ale že i toto se dočtu, to mě nenapadlo... :-)
Joker
Profil
7777:
či by sa nedala nejako urobiť tabuľka cez div bez použitia týchto tagov <table><tr><th><td> len s <div>?
Dala, ale je to nesmysl.
Viz téma efektivní nahrazení <table></table>

(přidáno)
Taurus:
že i toto se dočtu, to mě nenapadlo
Já to tu viděl víckrát. Bohužel ta správná myšlenka, že tabulky se nemají používat pro rozložení webu, ale jen pro tabulková data, se často podává způsobem, že značka <table> je špatná a neměla by se používat. Výsledkem jsou takovéhle dotazy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0