Autor Zpráva
musashi
Profil *
Ahoj!
Pokouším se pro tchána vytvořit jednoduché stránky, kde pro rozbalovací menu používám CSS (přes seznam a viditelnost).
Problém je, že zatímco ve Firefoxu a v Chrome to bezproblémově funguje, pod Operou lehce zlobí a pod IE (testovaná verze byla v8) nefunguje vůbec.
Bohužel nedokážu přijít na to, co tyto problémy způsobuje.
Stránky visí zde http://www.honzatko.info/tmp/masaze/test.html
Kdybyste někdo dokázal poradit, v čem problém vězí, byl bych vám moc vděčný, pže ja jsem v koncích.
Za případnou ochotu předem mockrát díky!
panther
Profil
musashi:
Problém je, že zatímco ve Firefoxu a v Chrome to bezproblémově funguje, pod Operou lehce zlobí a pod IE (testovaná verze byla v8) nefunguje vůbec.
problém je v tom, že menu je neuvěřitelná prasárna. Zkus menu napsat nějak normálně, třeba na intervalu je relativně slušné menu.

Druhá věc, která se týká menu, udělej ho bez pomoci obrázků nebo pod ně dej alespoň alternativní obsah - zkus si obrázky vypnout a koukni se, co ti z navigace (a celého webu) zbyde.
musashi
Profil *
Díky za reakci!
Z článků na intervalu jsem vycházel. To CSS menu je v podstatě okopírované z těch článku, jediný rozdíl je v tom, že jsou do menu přidány rollover obrazky.
Co se týče těch obrázků samotných, tam je problém v tom, že mají nějakou představu o vzhledu a tu nejsem schopen realizovat CSS efekty, proto je to menu poskladáno z obrázků. Myslíš, že to tímto způsobem nepůjde pod IE zprovoznit?
panther
Profil
musashi:
Myslíš, že to tímto způsobem nepůjde pod IE zprovoznit?
půjde, ale toto obrázkové menu naprosto nepřístupné řešení (udělal jsem ti screen, jak web vypadá), jen si web zobrazit bez obrázků (typicky na mobilním telefonu mám obrázky vypnuté). S IE to nemá nic společného.

To CSS menu je v podstatě okopírované z těch článku
nevím, co jsi odkud kopíroval, ale HTML kód určitě ne. Menu má krásný tag <menu>, případně se může použít seznam, každá položka menu má tagy svůj tag, tedy <li>. Příčin, proč tvoje „menu“ nefunguje, může být dost a upřímně, tímhle se mi procházet nechce. Dej mu nějakou strukturu, pak budu třeba ochotnější ti kkus času věnovat.

nejsem schopen realizovat CSS efekty
jaké efekty máš na mysli? Submenu žádné efekty nemá, jediné, co vidím, je rozmazaný text v :hoveru první úrovně, což se mi ani nelíbí (je to ten pokus o 3D text). Bez toho bych se klidně obešel.

Další nevýhoda obrázku, kromě toho, že ne všichni je mají zapnuté, je to, že text nelze zvětšit a velikost písma v submenu je extrémně malá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0