Autor Zpráva
Miš
Profil *
Dá se stručně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi www stránkou vytvořenou nebo upravenou jen ve Wordu v lepším případě ve FP a mezi tím, když se píše přímo v HTML? Vypadá každá jinak, funguje jinak........???
roberta
Profil
skús si pozrieť zdrojový kód stránky vytvorenej vo Worde(FP). Je oveľa neprehľadnejší, zaberá viac miesta na disku, nie je optimalizovaný, nie je validný, obsahuje zbytočné tagy, ...
Miš
Profil *
zdrojové kódy jsem si porovnala, takže tohle bych chápala. Ale optimalizace a validita, pod tím si v souvislosti s www stránkou nedokážu nic představit. V každém případě: Ovlivňuje to nějak funkčnost stránek?
Jiří Bureš
Profil *
HTML: pokud se přímo píše kód, tak je "kvalita" kódu přímo ovlivněna autorem.
Word: výstupní kód je téměř neovlivnitelný.
FP: Kód je generovaný podle toho, jak autor s FP pracuje. Vhodným způsobem práce FP kód nijak neovlivňuje a výsledný kód je plně validní, přehledný atd.
mila
Profil
Na Word prosimtě zapomeň. Asi nahlédneš, že co jde napsat na pár řádků je zbytečné mít na několik stran.
Dokud ti ale bude stačit FP a sama nepoznáš v čem je horší, tak není důvod ho nepoužívat. Pokud neděláš stránky profesionálně, tak tvé návštěvníky zaujme především kvalitní a hodnotný obsah a kódu si vůbec nevšimnou.
DoubleThink
Profil *
Word není HTML editor. Export dokumentu do HTML je koncipován tak, aby:

1) šel přečíst v prohlížeči skoro stejně jako ve wordu
2) byl potom Wordem zase editovatelný


Bod 2 je klíčový - proto obsahuje HTML takové množství přebytečných tagů a atributů
<p class=MsoNormal><o:p>&nbsp;</o:p></p>
...a podobně

Není to lenost nebo nezkušenost programátorů MS (ti patří mezi absolutní špičku)
Dokument Wordu obsahuje spoustu doprovodných informací, které se při exportu do HTML neztratí a při opětovné editaci jsou načteny a zpracovány.

Word není HTML editor - není tedy možné na něj takto pohlížet

Zfanatizovaní evangelizátoři W3C, kteří prohlašují Word za nejhorší program a HTML kód, který produkuje, za dílo ďáblovo, nechápou celkové souvislosti.
Miš
Profil *
Děkuji všem za příspěvky. Každý mi určitě něco dal. Mám www stranky pro svoji chovatelskou stanici morčat, kterou si upravuji ( vy chytřejší raději zavřete oči) právě ve Wordu. Jde tam hlavně o nějaký text a obrázky. Ráda bych ještě věděla (jen chci podotknout, že jsem totální amatér !!!!, tak to tak prosím berte ), jestli bych něco získala tím, že se je naučím alespoň editovat v FP a nebo se pokusím postupně naučit programovací jazyk. Stále totiž ještě nechápu jaký by byl mezi stránkami rozdíl.
Radek Hrabůvka
Profil
Miš Ve wordu xp a asi i 2003 je pro export do HTML hned pod "Webová stránka" volba "Webová stránka, zjednodušený formát", výsledné soubory jsou pak menší, proto se rychleji načítají. Ale nejúspornější kód a tím nejrychlejší načítání se dá dosáhnout jedině ručně vytvořeným kódem, myslím tím strukturní editory. Pro začátek můžeš zkusit stáhnout NVU
peta
Profil *
Miš
Nahrej si Kword pro window. Tam, kdyz udelas export, tak ti to hodi minimalni kod.
Totez Kspred (podoba excel)
Celkove se balik jmenuje Open office a ma to asi 100MB

Frontpage ma spoustu chyb, ale lze ho tez pouzit. Ale jako Word, urcite nedoporucuji.

Kdyz to napises rucne, neni to tak obtizne, jakto vypada. Podivej se na priklady v HTML a CSS.
peta
Profil *
DoubleThink "Word za nejhorší program a HTML kód, který produkuje, za dílo ďáblovo"

:))) Neni to zas tak strasne, z toho wordu, z tech novejsich verzi. Lze to pouzit i pro www. Ale jako programator takovy kod zavrhuji, jen jako rychlovku-nouzovku :)
thingwath
Profil
DoubleThink

Tím pádem je to ale zvrhlost ještě větší :-)
krteczek
Profil
tak sem se koukal do toho NVU...asi jsem divný... ale radši budu psát kyždý znak html entitou než bych používal něco takového...
krteczek
PS: cca před rokem (polovina září 2004) jsem začínal s html skoušel jsem i mozilla suite ale stále mne točil tím že mi něco cpal jinak než sem chtěl já ( zalamování řádků, já napsal kod odsazovaně a on mi ho ****** jinak) tzakže jsem začal používat naplno uplně nejjednodužší editor pod gnome( mandrake linux 10.0 ) už si ani nevspomínám na jeho název :( měl zvýraznování syntaxe a byl sem happy:-D. na mém novém stroji toto distro nejelo takže tu mám win:-( a používám pspad. zase jen jednoduše bez všech možných udělátek (nepočítám upravení kodu Dpro větší čitelnost, nebo jeho kompresi... prostě a jednoduše tento editor (PSPAD) respektuje mne a já naoplátku jeho:-)))
krteczek
Profil
ty jo... po pivu radši tady nic psát nebudu...
jen jsem chtěl říct že těch cca 20 html tagu je schopny se naučit snad každý, stejně se to většinou dělá tak že se udělá nějaká kostra a do ní se doplnuje obsah, ad už vepisováním, nebo pomocí php include() ->include je myslímsi bezpečnější v tom že jen upravíme jeden řádek právě stím:
<?php include("nazev-souboru.neco");?>
a v tom souboru mít vlastní obsah (už bez html hlavičky a kostry jen ty informace co se vždy přidávají
ještě lepší je tahat ty informace například z databáze, ale to už je vyžší dívčí
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0