Autor Zpráva
kaca
Profil
prosím o radu - potřebuju na stránku umístit "jedoucí text" - stáhla jsem si tomu účelu zoner gif animator 5..pokud v něm děláte- jak ten text vytvořit? jde mi o to, že by se text skládal ze dvou částí- jedna by přijela a druhá by přijela chvíli po ní a takto by se to střídalo donekonečna. moc děkuju
Bubák
Profil
Dám ti dobrou radu, nedělej to a už vůbec ne jako GIF animaci, protože to bude datově rozměrná obluda.
Proč za necelý den pokládáš stejný dotaz?
kaca
Profil
ok,diky-jak to tedy vyresit jinak?nápis tam na stránce uz byl (s koncovkou swf), je však potřeba ho aktualizovat - swf ale neotevřu abych tam mohla udelat změnu, tak jsem si stahla ten gif a chtela to udelat znova.

a proč znovu polozeny dotaz-na ten původní nikdo nereagoval, a asi nebyl uplne dobre nazvany...
Chamurappi
Profil
Reaguji na kacu:
tak jsem si stahla ten gif a chtela to udelat znova
A Bubák ti dal dobrou radu — nedělej to.

proč znovu polozeny dotaz-na ten původní nikdo nereagoval
Nikdy si nevynucuj pozornost opakováním totožné otázky. Mohlo by se ti stát, že zmizí kopie i originál.
kaca
Profil
Chamurappi:
děkuju, tak už vím jak to nedělat- ale bohužel pořád nevím jak to udělat...

znovu položení otázky jsme vysvětlila- díky za radu, nebyl to úmysl jen nezkušenost v tét diskuzi..
Trejpa
Profil
kaca:
Na jedoucí text je v HTML určena značka marquee. Dále by to šlo vložit do Flashe nebo Silverlightu.

Raději ale jezdící text nepoužívej. Působí to velmi rušivě.
kaca
Profil
Trejpa:
děkuju za konkrétní radu. ten jezdící text na těch stránkách už je a majitel stránek si ho tam přeje zachovat, jen opravit znění toho textu - proto pátrám jak to udělat když mi ten soubor nejde otevřít - proto jsme ho chtěla udělat znova (ten původní jsem nedělala já)

flash jsem chtěla, ale nenašla jsem ho ke stažení, proto ten gif..
asi nejlépe by bylo použít ten tag margue, že..?
Trejpa
Profil
kaca:
asi nejlépe by bylo použít ten tag margue, že..?
Je to nejjednodušší. Změnit text uvnitř marquee je otázkou vteřin (editace HTML).
kaca
Profil
Trejpa:
mohla bych tě poprosit o nápovědu jak by měl vypadat celý ten zdro j. kod? když bych tam měla přidat ještě třeba velikost písma, pozici kde by ten text měl být umístěn na stránce, příp. kam by měl na stánce dojet...
když bych tam měla třeba tenhle text:

<marquee> Kompletní sortiment pro kadeřnické salóny </marquee>

moc děkuju za ochotu
Trejpa
Profil
kaca:
Značka marquee způsobuje jen pohyb. Velikost písma a podobné věci můžeš udělat stejně, jak jsi byla zvyklá dosud (CSS, <big>, <font> a podobně). Značky uvnitř se interpretují, takže kromě kousku textu můžeš jezdit s nadpisem, několika obrázky, videem, blokem textu a podobně.

Marquee se ve stránce chová podobně jako obrázek, takže ji i takto použij. Ve výchozím nastavení je široká 100 % (z nadřazeného bloku) a vysoká podle obsahu (s textem tedy na jeden řádek). Určíš-li její šířku, může být vložena mezi jiný text. Syntaxe značky je na stránkách jpw.cz.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0