Autor Zpráva
Sony125
Nazdar, ja naozaj neviem ako mám spraviť zarovnanie menu na stred. Stále mi to rozhadzuje.
Môj web je www.teruyo.cekuj.net
niekto mi tu písal v inej téme, že to nemám robiť cez float ale marlin: 0 auto;
ale to nefunguje, je to v podstate moja prvá stránka a mám to do školy.
Diky za rady.
pavuk
No jestlis psal "marlin", tak to ani fungovat nebude...
Mimochodem, nepsal jsem že "to nemáš dělat přes float", ale abys dal celej blok s menu do bloku a až ten vycentroval
Sony125
ale do akého bloku? do <style> alebo do body?
sorry ale nerozumiem
Beavis
Sony125:
Mezi <style>.
Mimochodem, ve FF 3.6 se mi dole zobrazuje posuvník, úplně zbytečně, jen kvůli pozadí?
pavuk
Celý menu vložíš do jakýhosi kontejneru, např. do <div id="menu">...</div> a vycentruješ až ten div...
Bubák
pavuk:
Celý menu vložíš do jakýhosi kontejneru
Proč? Položky menu <li> jsou v kontejneru <ul>, ten jde pro centrování využít.

Sony125:
http://teststranek.kvalitne.cz/menu6/ kód bude nutné mírně upravit, páč využívá element MENU a je psán pro IE ve standardním režimu.
pavuk
Bubák:
Předpokládal jsem s o hledem na příspěvky že to bude nejjednodušší k pochopení a nebude to dělat další problém pokud by na stránce byly další seznamy <ul>
panther
pavuk:
nebude to dělat další problém pokud by na stránce byly další seznamy <ul>
od toho jsou identifikátory a třídy.
Sony125
Beavis:
Ten posuvník sa tam zobrazuje aj mne a neviem prečo, automaticky ho tam hádže.

Spravil som to cez <center><div id="list-nav"> aj cez <center><ul id="list-nav"> niektoré stránky, tak niektoré druhým spôsobom a necentruje to, iba to zarovna nalavo, prečo?
Sony125
tak zdá sa, že Mozila a Opera to zarovnávajú, IE to rozhadzuje a Chrome to zarovnáva doľava, aspoň takto mi to tu ukazuje, skúste to aj vy pls.
Diky.
Bubák
Sony125:
Nějak nechápu, jak centruješ něco, co má 100% šířku.
    ul#list-nav {
    list-style:none;
    margin:100px;
    padding:18;
    width:100%
    }
Sony125
Upravil som si to, aj tak mi Chrome necentruje menu, aspoň tak to ukazuje mne, môžete to vyskúšať?

A ešte taká otázočka, prečo mi zobrazuje spodný posuvník na stránkach a dá sa osúvať aj doboku, aj keď tam nič nie je napísané? Nebude to náhodou pozadím? Ako to opravím?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0