Autor Zpráva
Mucha
Profil *
Ahoj chystám se koupit v bazaru PC, akorát nevím co znamená "Bez OS" na konci inzerátu. To je jakože bez windows?

licenční štítek WinXP Professional, bez OS
Joker
Profil
Mucha:
Bez OS znamená bez operačního systému, tj. že tam není nainstalovaný žádný operační systém a musíte si ho nainstalovat, když to budete chtít používat.
Mucha
Profil *
Takže windows si tam musím nainstalovat ok?
kajaman
Profil
...nebo zkuste Linux, třeba distribuci Fedora. Je legálně zdarma, vše funguje s grafickým rozhraním a dobře, kdyby přeci něco, všude na netu je spousta nápovědy a lidi jsou ochotní poradit.
Hitman
Profil
Mucha:

Ano, případně některý z ostatních systémů.
tayger
Profil *
já bych z linuxových distribucí spíše navrhoval Ubuntu. Zdá se uživatelsky nejjednodušší, hlavně dostatečně stabilní. Když jsem testoval naposledy Fedoru, tak i přes velkou snahu jsem si s ní nerozuměl tolik jako s Ubuntu.
Joker
Profil
Anebo Windows XP Professional, když už na ně ten počítač má licenční štítek.
To mi mimochodem není úplně jasné, pokud má COA štítek, tak na tom nejspíš byly OEM Windows XP Professional, které nelze od počítače oddělit, tj. při prodeji je nutné prodat i licenci na OS, tak moc nechápu to "bez OS".
nightfish
Profil
Joker:
tj. při prodeji je nutné prodat i licenci na OS, tak moc nechápu to "bez OS".
Možná tím bylo myšleno: OS není nainstalován ani k němu není dodáno médium. Je na něm pouze COA, ostatní si musí kupující sehnat sám.

Ale samozřejmě, jak je již v těchto případech zvykem, nejvíce informací může poskytnout pouze původní prodejce.
Homer
Profil
"To je jakože bez windows?"

Ne, znamená to, že je bez operačního systému. Já mám taky počítač bez Windows, ale OS mám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0