Autor Zpráva
ArtRix
Profil *
Ovládám už HTML a CSS a tak bych se chtěl přiučit něco dalšího. Jsem student a tak bych se rád učil a věnoval se pouze jednomu skriptovacímu jazyku. Který si ale vybrat ? Dá se nějak porovnat jestli je pro web důležitější JavaScipt a nebo PHP ? Chtěl bych se tímhle jednou živit a tak se více přikládám k PHP protože vidím že skoro všude je PHP žádané. Raději se ale ptám zkušenějších v oboru. Když tedy zvolím PHP, a budu tvořit weby pouze pomocí HTML CSS a PHP, bude to dostačující ? Nebude ten JavaScript chybět ?
mckay
Profil
ArtRix:
Dělej php, já javascript prakticky neumím, ale když ho potřebuji, dokážu si ho stáhnout... na netu se totiž co se týče javascriptu válí asi všechno :).
Chamurappi
Profil
Reaguji na ArtRixe:
PHP a JS si nekonkurují. Ty jsi NumMan, že?

Dá se nějak porovnat jestli je pro web důležitější JavaScipt a nebo PHP ?
Ne.
JavaScript je na straně klientského skriptování prakticky nenahraditelný. Ale je to jen volitelná (vypnutelná) součást webu, jen ozdoba, podobně jako CSS.
PHP nahraditelné je, existuje řada serverových skriptovacích jazyků. Nějaký serverový jazyk zpravidla potřebný je.

tak se více přikládám k PHP protože vidím že skoro všude je PHP žádané
I nabízené. Nevím, jestli je moudré volit jazyk podle kvantity inzerátů. Na tvém místě bych se snažil nejdřív rozkoukat v tom, co, jak, kde a proč funguje — a teprve pak bych si vybíral užší zaměření.
breeta
Profil *
Určitě začni php které je na straně serveru, při složitějších aplikací je někdy lepší a jednodušší použít zpracování dat na straně uživatele tedy pomocí javasriptu ale ty data musíš stejně zpracovat poté na serveru.
ArtRix
Profil *
mckay
Děkuji za hezké vysvětlení.
Chamurappi:
Ano jsem, a děkuji za pěkné vysvětlení.
breeta
Rovněž děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0