Autor Zpráva
Kronny
Profil
Ahoj!
Chtěl bych se zeptat jestli se dá stránka nějak zabezpečit před přímým přechodem na ni. Aby se na ni dalo dostat jen z néjaké jiné stránky.

Dám příklad : Na nějaké stránce zadávám heslo. Zadám správně přesměruje mě na jinou. Abych nemusel zadávat heslo zadám přímo URL té stránky, která není chráněna heslem.

Jak bych tomuto mohl zabránit ???
mckay
Profil
Kronny:
Otestovat na té stránce, jestli je uživatel přihlášený - pokud to děláš v php, tak žádný problém, pokud v javascriptu - dělej to v php.

Jinak samotné ošetření proti tomu, aby někdo přišel přímou adresou by v php šlo udělat takto.

<?php
if(empty($_SERVER["HTTP_REFERER"]))
{
echo "Sem nemůžeš!";
exit;
}
?>
Kronny
Profil
Ale když na té stránce registraci nemám tak to je stejné?
mckay
Profil
Kronny:
Ten kód k ověření jestli přichází správně ano - ale chce to prostě promyslet lépe než takhle... zkus něco jako toto.
Kronny
Profil
Zkoušel jsem to tam dát, ale nefunguje to. Přímo přejdu na tu stránku v horním rohu se mi sice napíše "Sem nemůžeš!", ale pak se nic nestane ... ;(
mckay
Profil
Kronny:
No a to je správně ne? Pokud tam nemůžeš, tak ti to napíše a stopne provádění skriptu.
Kronny
Profil
Ne, nefunguje to! Na té stránce je fórum zkoušel jsem tam psát a normálně to odešle jako další příspěvek a je tam zobrazený.
Kronny
Profil
Achjo ... :( už se toho asik nedočkam :(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0