Autor Zpráva
mobydyck
Profil
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda je možné se k serveru vytvořeném na mém PC připojit i z internetu. Chtěli by jsme upravovat stránky, které vytváříme a já jsem v ČR a druhý v AUS. Je možno se k serveru vytvořeném přez Wampserver na Vistách připojit i z venčí, nebo je to jen pro offline práci?
Dík za rady
__construct
Profil
Dá sa to :
- buďto si kúp doménu a DNS nasmeruj na Tvoju IP (mnoho komplikácií a konfigurácie, pokiaľ nemáš verejnú IP)
- cez VPN (bez väčších komplikácií; pokiaľ nemáš router s VPN službou, budeš musieť doinštalovať na Tvoj PC VPN server - dosť konfigurácie)

Osobne odporúčam kúpiť doménu a zaplatiť hosting :-)
mobydyck
Profil
__construct:
Koupit doménu jsem chtěl až dýl, ale asi to bude nejjednodušší způsob jak na webu pracovat společně. Jelikož nejsem žádnej IT machr tak to bude asi i nejschůdnější řešení. Díky za info
nightfish
Profil
mobydyck:
Koupit doménu jsem chtěl až dýl, ale asi to bude nejjednodušší způsob jak na webu pracovat společně
A veřejnou IP adresu máš (minimálně na nějakém routeru, který máš ve "své moci")?
A pracovat na webu společně znamená co? Programování (třeba v PHP) nebo provádění úprav obsahu v administračním rozhraní/redakčním systému?
mobydyck
Profil
nightfish:
Mám klasické připojení od 02 (doma router s WiFi). Jedná se mi o eshop, který potřebujeme společně nalít textama a grafikou (jde o OXID eShop)
pa3k
Profil
Odporúčam nainštalovať LogMeIn Hamachi (free pre nekomerčné účely) - je to VPN bez nutnosti zložitej konfigurácie. WAMP (Apache) nakongfuguruj aby počúval na adrese VPN (listen 5.X.X.X). Nič viac nepotrebuješ - v rámci VPN možete pracovať viacerí.

Druhá možnosť je nakonfigurovať NAT na routeri tak napríklad vonkajší port 8080 smeroval na vnútornú IP adresu WAMP servera port 80.

Pre vývoj je najlepšie mať vlastný hosting, kde môžeš prezentovať aj čiastočné výsledky a prezentovať to klientom.
__construct
Profil
pa3k:
Druhá možnosť je nakonfigurovať NAT na routeri tak napríklad vonkajší port 8080 smeroval na vnútornú IP adresu WAMP servera port 80.
Nevolá sa toto „náhodou“ port-forwarding a nie NAT ? :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0