Autor Zpráva
Eliska
Profil *
Ahoj,

zkouším takovou blbost - po načtení webové stránky chci aby se, se zpoždením např. 10 sec. načetl na stránku php skript.

Existuje na to nějaký skript ? echci načítat znovu celou stránku, ani stránku skládat z více stránek...

Zatím díky, Elča
kajaman
Profil
mohla bys po události onLoad odpočítat pomocí JS 10s a pomocí AJAX zavolat ten php skript
tayger
Profil *
tak bohužel, prošel jsem si svou PHP knihu a žádný časovač jsem v něm nenašel, takže buď najít na internetu nebo si jej vytvořit, pak je tu možnost použít ten javascript po odečtu 10s aby předal scriptu PHP proměnou a ten script by se pak načetl pomocí podmínky té proměné.
Keeehi
Profil
tayger:
Přes PHP to nejde, script se dá sice pozastavit (sleep), ale nedá se to takto použít. Nejlepší to bude tak, jak to psal kajaman.
Eliska
Profil *
Díky za pomoc. zkouším to celý večer a nic.... tato funkce se mi zdá nejlepší, ale jak tam dostat to include ?? Ještě mně prosím trošku pošťouchněte....

<SCRIPT language=JavaScript>
<!--
function Redirect (){

setTimeout("self.location = '<?php include("výsledek.php"); ?>'", 5000);

} //--> </SCRIPT>

<BODY onload=Redirect()>
Bubák
Profil
Klíčové slovo je AJAX.

O co se vlastně pokoušíš? Možná by tvůj požadavek šlo splnit jednodušeji, třebas by se stránka načetla celá, ale po stanoveném čase by se javascriptem zobrazil skrytý výsledek PHP skriptu.
Eliska
Profil *
Bubák - ano chci to jak to píšeš - otevře se stránka (chci ji dokončit a dát na web přes prázdniny) - klidně celá... a třeba po 5 sekundách se vní otevře ten výsledek skriptu.

Ještě mně napadlo že by se mohla po těch 5 vteřinách načíst totožná stránka s indexem - např. index2.php rovnou se výsledkem php skriptu.
vasio
Profil *
tayger:
Viz jeden řádek nad tebou ;-)
vasio
Profil *
Eliska:
Napiš podrobněji co máš v úmyslu, prostě na toto je nejlepší ten ajax.
Tak například máš na stránce v body <div id="vysledek"></div> a v <head>script
var xhr = new XMLHttpRequest();
      function vypis_vysledek()
      {
	var url = "vysledek.php";
	xhr.open("GET",url,true);
	xhr.send(null);
	xhr.onreadystatechange = function()
	{
	  if(xhr.readyState==4)
	  {
	    if(xhr.status==200)
	    {
              document.getElementById("vysledek").innerHTML=xhr.responseText;  
	    }
	  }
	} 
      }

tato funkce ti zajistí vypsání výsledku z vysledek.php do divu s id vysledek.
funkce na to zpoždění:
var spustit = true;
function spust_ajax()
{
  if(spustit)
  {
     setTimeout("vypis_vysledek()", 5000);
     spustit = false;
  }
}

potom pokračuj třeba tim body...
<body onload="spust_ajax();">

Už by ti to mělo jít, až to budeš zkoušet tak sem hoď strukturu adresáře a komplet zdroják, pak ti ještě pomohu ;-).
vasio
Profil *
Ani nevím proč jsem tam dával podmínku na ten setTimeout, stačilo by:
function spust_ajax()
{
   setTimeout("vypis_vysledek()", 5000);
}

A nezapomeŇ raději psát stránku bez <!DOCTYPE html>!!!! Nejlepší bude ukládat script externě, hodně zdaru...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0